Kocaman: Son derece mutluyum

Kocaman: Son derece mutluyum
Kocaman: Son derece mutluyum
Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Kardemir Karabükspor karşılaşmasına ilişkin, "Nispeten ağırlığımızı koyduğumuz için oyunu 3 puanla kapatmayı başardık" dedi.

KONYA - Aykut Kocaman, takımının başında çıktığı Spor Toto Süper Lig'deki ilk maçında galibiyet elde ettiği için mutlu olduğunu söyledi.

Maç öncesi mücadelenin kendileri için sıkıntılı geçeceğini bildiğini dile getiren Kocaman, "Kardemir Karabükspor fizik olarak hazır ve güçlü, bizden biraz daha iyi oturmuş bir takım" değerlendirmesini yaptı.

Kocaman, maçın kendileri için zor ve çetin geçtiğini belirterek şunları kaydetti:
"Maç boyunca pozisyon vermedik. Oyunun ilerleyen dakikalarında Karabükspor'un sert baskısını kırmaya başladık. Geneline bakıldığında maçı lehimize çevirmiştik. İkinci yarı oyunu biraz daha fazla rakibin sahasına yıktık. Genel olarak mücadeleyi iyi tuttuk. 2 puan kaybedeceğimizi düşündüğümüz dakikada kırmızı kartla bir kişi eksik kaldık. Bu anda bir puana sevineceğimiz durumda üç puanı aldığımız golü bulmak bizi mutlu etti. Maç ortada geçmeye aday bir mücadeleydi. Sonra da bizim nispeten ağırlığımızı koyduğumuz için oyunu 3 puanla kapatmayı başardık. Son derece mutluyum."

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas ise maçın ortada olduğunu, son dakikada yedikleri golden dolayı kaybettikleri için üzgün olduğunu ifade etti.

Maçın genelinde gole yönelik oyun ortaya koyduklarını anlatan Kafkas, "Maçın ikinci yarısında gol için hamle yaptık. Torku Konyaspor ise tek pozisyon buldu ve onu gole çevirdi. Torku Konyaspor'u tebrik ediyorum, bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum" diye konuştu. (AA)