Kocaman: Son derece mutluyum

Kocaman: Son derece mutluyum
Kocaman: Son derece mutluyum
Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Spor Toto Süper Lig'in 19. haftasında Kayserispor karşısında elde ettikleri 1-0'lık galibiyeti değerlendirdi.

KONYA - Aykut Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Kayserispor'un zor bir rakip olduğunu ifade etti. Özellikle ilk yarıda çok top kaybı yaşadıklarını belirten Kocaman, "Kayserispor ilk yarıda istediklerini yapabilecek alanlar buldu. Biz ise ilk yarı oyuna pek ortak olamadık. Rakibi rahatsız edecek cılız ataklar haricinde pozisyon bulamadık" dedi.

Kocaman, ikinci yarı oyunu biraz daha sertleştirdiklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:
"Biraz daha ön tarafta baskı uygulamaya çalıştık. Kayserispor'da geri adım atmadı. Çok net 2-3 gol pozisyonu bulmamıza rağmen aynı şekilde karşılık verdiler. Maç ortada geçiyordu. Bu şekilde de bitmeye adaydı. Son anlardaki penaltı golü özellikle önümüzdeki haftalar için galibiyet elde etme açısından çok büyük moral ve öz güven sağladı. Böylesine güçlü bir takımı yendiğimiz için son derece mutluyum."

Hakemin verdiği kararları da eleştiren Kocaman, "Hakemin verdiği kararların çoğu tartışmalıydı. Hakemler için en net durumlarından bir tanesi de oldu. Çok net gözüken bir penaltımız var. Maçın gidişatını son derece etkileyen bir durumdu ancak hakem penaltı kararını vermedi. O andan itibaren hakem kontrolünü kaybetti" diye konuştu.

KAYSERİSPOR CEPHESİ

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas da mücadelesi yüksek bir müsabaka olduğunu dile getirdi. Net gol pozisyonları bulan takımın Kayserispor olduğuna dikkati çeken Kafkas, "Son dakikada yediğimiz golle maçı kaybettik. Torku Konyaspor'u tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Sahada Ali Çamdalı ile yaşadığı tartışmada ne olduğu sorulan Kafkas, "Anlatacak bir şey yok. Ali Çamdalı'ya sorun" diye cevap verdi.

Kafkas, ilk yarının sonunda yaşanan bir pozisyonda Torku Konyaspor'un penaltı beklentisi olduğu soru üzerine ise "Seyretmedim. İlkinin penaltı olduğunu söylüyorlar. Açık yüreklilikle bunları söyleyebilecek bir yapıya sahibim. Hatayı hatayla telafi etmemek lazım. Ben işin başka tarafındayım. Penaltılar verilir verilmez. Ama sahada külhanbeylik yapanları oyunda tutuyorsan, konuşacak bir şey yok. Hakem, çok da başarılı bir yönetim gösterdi kendisini tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı. (AA)