Koke, Galatasaray ve Arda Turan hakkında açıklamalarda bulundu

Koke, Galatasaray ve Arda Turan hakkında açıklamalarda bulundu
Koke, Galatasaray ve Arda Turan hakkında açıklamalarda bulundu
Atletico Madrid'in orta saha oyuncularından Koke, Galatasaray maçı öncesi açıklamalarda bulunurken aynı zamanda Arda Turan'a olan özlemini de dile getirdi.

Atletico Madrid'in yıldızlarından NTV Spor'a konuşan Koke, Galatasaray'ı yakından tanıdıklarını belirtti.  Koke, teknik direktör değişikliğinin sarı-kırmızılı oyuncuları hırslandırabileceği görüşünde.

Galatasaray maçının zorlu geçeceğini belirten İspanyol futbolcu, “İlk maç iyi bir performans sergiledik ve istediğimiz sonucu aldık. Galatasaray, tanıdığımız bir takım. Nasıl hazırlanmamız gerektiğini biliyoruz ve ona göre çalıştık. Zorlu bir karşılaşma olacak. Ben de elimden geleni yapıp takımımın kazanması için gücümü ortaya koyacağım. Teknik direktör değişikliği Galatasaray'ın motivasyonunu arttırabilir. Kazanmaya daha çok ihtiyaç duydukları bir dönem. Bu da işimizi zorlaştıracak” dedi.

‘KOLAY BİR İŞ DEĞİL’

Şampiyonlar Ligi’nde bir kez daha finali hedeflediklerini söyleyen orta saha oyuncusu, işlerinin kolay olmadığını belirtirken, "Şampiyonlar Ligi'nde iki sene önce yakaladığımız başarıyı tekrarlamayı çok istiyoruz. Bu hepimizin dileği ama bu kolay bir iş değil" ifadelerini kullandı.

‘ARDA ÇOK ÖZEL BİR İNSANDI’

Eski takım arkadaşı Arda Turan hakkında ise Koke, "Arda çok özel bir insandı ve yakın arkadaştık. Barcelona gibi dünyanın en büyük kulüplerinden birine transfer oldu. Onun gidişi, bizim için büyük bir kayıp oldu" yorumunu yaptı.

Atletico Madrid'de mutlu olduğunu belirten 23 yaşındaki Koke, ayrılmayı düşünmediğini de sözlerine ekledi.