Köksal Güney taburcu edildi

Köksal Güney taburcu edildi
Köksal Güney taburcu edildi
Trabzon'da dün 2 kişi tarafından saldırıya uğrayan bordo-mavili kulübün Genel Sekreteri Köksal Güney, tedavisi tamamlanarak hastaneden taburcu edildi.

Traş olmak için gittiği berberden görev yaptığı hastaneye dönerken arkasından yaklaşan 2 kişinin kafasına demir çubukla vurması sonucu yaralanan Köksal Güney'in, Fatih Devlet Hastanesindeki tedavisi tamamlandı. Hastaneden taburcu edilen Güney'in genel sağlık durumunun iyi olduğu, bir süre evinde dinleneceği öğrenildi.

Öte yandan, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile Trabzon Sanayici ve Girişimci İşadamları Derneği de (TSGİAD) yazılı açıklamalarıyle saldırıyı kınadı.

Saldırının hiçbir izahının olamayacağını vurgulayan Genç, "Olayın neden ve nasıl olduğunun hiçbir önemi yok. Hangi gerekçeyle olursa olsun şiddet içeren hiçbir fiilin savunulacak bir yanı olmadığına inanıyorum. Sebebi her ne olursa olsun şiddeti hiçbir zaman kabul etmiyoruz. Çünkü insan olmanın sorumluluğunu taşıyanlar için şiddete başvurmanın hiçbir sebebi olamaz" ifadelerini kullandı.

TSGİAD Başkanı Adem Kahraman da Trabzonspor adının şiddet ve darp olayları ile anılmasının sivil toplum kuruluşlarını derinden üzdüğünü belirterek, olayı gerçekleştirenlerin gereken cezayı almalarını temenni ettiklerini kaydetti. (AA)