Kolombiya yarı finalist

Konfederasyon Kupası A Grubu'nda yarı finale çıkan diğer takımlar Kolombiya ile ev sahibi Fransa oldu. Güney Amerika ekibi, maç öncesi kendisiyle aynı puana sahip Japonya karşısında 1-0 galip gelerek amacına ulaştı.

SAINT ETIENNE - Konfederasyon Kupası A Grubu'nda yarı finale çıkan diğer takımlar Kolombiya ile ev sahibi Fransa oldu. Güney Amerika ekibi, maç öncesi kendisiyle aynı puana sahip Japonya karşısında 1-0 galip gelerek amacına ulaştı. Yeni Zelanda'yı yenip Fransa'ya yenilen iki ekibin St.
Etienne'deki mücadelesinde, uzun süre golsüz devam eden maçta eşitliği Hernandez'in 69. dakikadaki golü bozdu. Kolombiya'nın Deportivo Cali kulübünün dünya futboluna sunduğu bu son yıldızın attığı gol, ülkesini yarı finale taşırken turnuvanın iyi futbol oynayan ekiplerinden Japonya'yı da evine gönderdi. Maçta Beşiktaş'ın file bekçisi Cordoba, 90 dakika boyunca Kolombiya kalesini korudu.
A Grubu'nun önem arzetmeyen diğer maçında ise ev sahibi Fransa, Thuram, Henry, Desailly ve Lizarazu dışında daha çok yeni isimlere verdiği kadrosuyla turnuvanın en zayıf takımı Yeni Zelanda'yı gole boğdu: 5-0. Horozlar'ın gollerini Olivier Kapo, Thierry Henry, Djibril Cisse, Ludoviç Guily ve Robert Pires attı. Özellikle Japonya karşısındaki futbolu eleştiren Fransız basını. bu maçtan sonra takımlarını bu kez fikir değiştirdi ve Maviler'i övgüye boğarak Dabo ve Giuly'nin oynadıkları futbolla gelecekte Milli Takım'ın değişmez oyuncuları olacaklarını yazdı. Futbol hayatını sürdürdüğü İngiltere'de meslektaşları tarafından 'yılın futbolcusu' seçilen Thierry Henry ise, Kolombiya'dan sonra Yeni Zelanda'ya da bir gol atarken asıl zorlu maçların final turunda olacağını söyledi ve "Bizi orada gerçekten dünya futbolunda yeri olan zorlu ekipler bekliyor" dedi.
(Spor Servisi)