Kolot: Colin Kazım o paraya değmez

Bir süredir İngiltere'de transfer çalışmaları yapan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'le yöneticiler Celalettin Kolot ve Mario Berk, İstanbul'a döndü.

İSTANBUL - Bir süredir İngiltere'de transfer çalışmaları yapan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'le yöneticiler Celalettin Kolot ve Mario Berk, İstanbul'a döndü. Başkan Demirören, Atatürk Havalimanı'nda herhangi bir açıklama yapmazken, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan futbol şube sorumlusu Celalettin Kolot, beş oyuncuyla temas halinde olduklarını söyledi.
Kolot, temaslarında ciddi ilerleme sağladıklarını belirterek, "İyi oyuncu almak istiyoruz. Bu nedenle titiziz. Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam'la da görüşeceğiz. Gelecek hafta da bu işi bitireceğiz" dedi. Kolot, bir basın mensubunun, "Makelele, Helgeura, Geremi, Christanval ve Rommedahl isimleri söyleniyor. Bu isimler doğru mu?" sorusunu, "Bu isimlerden görüştüğümüz var. Bunların dışında da görüştüğümüz oyuncular bulunuyor" diye yanıtladı.
Fenerbahçe'ye transfer olan Colin Kazım Richards konusunda açıklamalarda bulunan Kolot, şöyle devam etti: "Bu oyuncu için geçtiğimiz pazartesi günü teklif vermiştik. Yaptığımız araştırmalarda Kazım Richards'ın bu kadar para etmeyeceğini öğrendik. Ayrıca gelecek sene geri dönmesi bekleniyor. Sanıyorum Fenerbahçe fiyat artışına gitti. Bu nedenle teklifimizi geri çektik" diye konuştu.
Ricardinho gidiyor mu?
Bu arada kulübe yakın kaynaklardan alınan haberlere göre Beşiktaş yeni bir yabancı almak için Brezilyalı Ricardinho'yla yollarını ayırmak istiyor. Halen ülkesinde bulunan 'Rico Paşa' için İspanyol Murcia'dan sonra Tottenham da teklifte bulundu. Beşiktaş, Ricardinho için minumum 2 milyon avroluk bir bonservis talep ediyor. (Spor Servisi)