Kolot: Jean Tigana ayrılmayacak

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot, teknik direktör Jean Tigana'nın takımdaki geleceğinden İbrahim Akın'ın kadro dışı bırakılmasına...

İSTANBUL - Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot, teknik direktör Jean Tigana'nın takımdaki geleceğinden İbrahim Akın'ın kadro dışı bırakılmasına, Siyah-Beyazlı takımın gelecek sezonki transfer politikasından, şampiyonluktaki rakiplerinin durumuna dek uzanan geniş bir yelpazede futbol kamuoyunun gündemini meşgul eden konularda görüşlerini dile getirdi.
Nevzat Demir Tesisleri'nde basın mensuplarının da katıldığı kahvaltıda konuşan yönetici, Fransız teknik adam Jean Tigana'nın takımdan ayrılmasının söz konusu olmadığını belirterek, "İstikrar oturtmaya çalışıyoruz. Tigana gitmeyecek. Alternatifinin hazır olduğu doğru değil. Anlaşmamız sürüyor. Jean Tigana şovmen değil, ama 'Şampiyon yaparsam sezon sonu giderim' demişti" diye konuştu.
'Hakan Şükür artık bırakmalı'
Siyah-Beyazlı yönetici, gelecek sezon transferde önceliğin defansa verileceğinin altını çizerek, Brezilyalı oyuncu Kleberson'un durumuna göre de bir ön libero alabileceklerini kaydetti. Gelecek sezon için transferde bonservis bedeli vermeden transfer yapmak istediklerini kaydeden Kolot, şunları söyledi: "Dünyada kanat oyuncuları 5-6 milyon avrodan başlıyor. Antalyasporlu Volkan Yaman süper değil, ama iyi futbolcu. Ali Güneş kendini toparlarsa Mehmet Topuz'dan daha iyi."
Sadece Beşiktaş'ı değerlendirmekle kalmayan Celalettin Kolot, ezeli rakipleri Galatasaray'ın oyuncusu Hakan Şükür hakkında da "Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi forveti. Bence bu sezon sonunda futbolu bırakması gerekiyor. Yeter artık, fizik olarak bitti" yorumunda bulundu. (Spor Servisi)'İbrahim Akın'dan özür bekliyoruz'
Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot, İbrahim Akın'ın teknik direktör Jean Tigana tarafından kadro dışı bırakılmasına değinerek, Fransız teknik adamı haklı bulduğunu ifade etti. Yönetime geldiği ilk günlerde Siyah-Beyazlı çalıştırıcının İbrahim Akın'a karşı takındığı tutumu tasvip etmediğini belirten yönetici, yaşanan son olayda ise görüşünün teknik adamdan yana değiştiğini söyledi.
İbrahim Akın'ın antrenmanlarını sürdürdüğünü vurgulayan Kolot, şunları söyledi: "İbrahim Akın özür diler, Tigana onu affedebilir. Özür dilemesini bekliyoruz. Bunu yaptığı takdirde bence kendisini affederiz. Onun gibi bir oyuncuyu kimse kaybetmek istemez ama birini kazanırken diğerlerini kaybetmemek lazım."