Kolot-Tümer gerginliği sürüyor

Beşiktaş yöneticisi Celalettin Kolot ile Fenerbahçeli futbolcu Tümer arasındaki gerginlik derbi maçın ardından verilen demeçlerle sürüyor.

İSTANBUL - Beşiktaş yöneticisi Celalettin Kolot ile Fenerbahçeli futbolcu Tümer arasındaki gerginlik derbi maçın ardından verilen demeçlerle sürüyor.
Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot, maç sonrası Tümer'le yaşadıkları iddia edilen gerginliğe ilişkin olarak şunları söyledi: "Tümer'e 'Hoş geldin' deyip başını okşadım. Ancak beklemediğim şekilde elimi tersledi. Bana 'Maçtan sonra görüşeceğiz' dedi. Erkek adam olarak bu lafı yememem gerekiyordu. Maç sonrası yanına gittim. 'Ben buradayım, görüşelim' dedim. Daha sonra Tümer, altı-yedi futbolcunun arasına girerek bağırdı" diye konuştu.
Siyah-Beyazlı yöneticinin açıklamalarına Tümer cephesinden yanıt internet üzerinden geldi. Fenerbahçeli futbolcu kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada "Sayın Kolot maç öncesi bana selam verdi, selamını almadım, çünkü kendisi ile uzun zamandır futbol dışı özel bir sorun nedeniyle dargınız" dedi. Celal Kolot'un maçtan sonra da yanına geldiğini belirten Tümer "Ben de kendisine 'Seninle görüşmek istemiyorum' dedim ve soyunma odasına gittim. İddia ettiği gibi, elini itmem ya da üzerine yürümem söz konusu olmamıştır. Sayın Kolot'un soyunma odası koridorunda bulunan tüm sporcu ve idarecilerin de şahit oldukları bir olayı bu şekilde çarpıtmasını, her şeyden önce bir yönetici olarak kendisine yakıştıramıyorum" diye konuştu.
Bu arada Beşiktaş Kulübü, Fenerbahçe derbisinde takımlarını centilmence destekledikleri için taraftarlarına internet sitesinden bir açıklama yaparak teşekkür etti.