'Komşu' puan farkını beşe çıkardı

Euro 2008 elemelerinde yolun yarısı geride kalırken Türkiye'nin de bulunduğu C Grubu'nda Yunanistan liderliğini korudu.

İSTANBUL - Euro 2008 elemelerinde yolun yarısı geride kalırken Türkiye'nin de bulunduğu C Grubu'nda Yunanistan liderliğini korudu. Geçen hafta sonu Türkiye'nin Saraybosna'da 'sıfır' çekmesi üzerine liderliği alan 'komşu' Moldova önünde çok zor biçimde üç puana ulaştı. Türkiye önceki geceki sonuçlara göre üçüncü sıraya (bir maçı eksik) gerilerken elemelere kötü bir başlangıç yapan Bosna Hersek umutlarını artırdı.
Euro 2008 elemelerinde 'büyükler' içinde en çok sıkıntıyı çeken takım hiç şüphesiz İngiltere. Adalılar, Estonya deplasmanında 3-0'lık galibiyetle hem kendine geldi hem de menajer Steve McClaren'in üstündeki baskı bir nebze azaldı. Tallinn'deki maçın önemli olaylarından biri Dünya Kupası'nda yaşadığı ağır sakatlıktan sonra sahalara dönen Michael Owen'ın gol atmasıydı. Son dönemlerin formda oyuncusu eski kaptan David Beckham da iki asistle göz kamaştırdı.
B Grubu'nun favori takımları Fransa ve İtalya, elemelere ağırlığını koydu ve ikide iki yaparak İskoçya ve Ukrayna'yı şimdilik geride bıraktı. Horozlar'da 19 yaşındaki Samir Nasri, Makarnacılar'da ise 23 yaşındaki Fabio Quagliarella takımlarını galibiyete taşıyarak gecenin yıldızları arasındaki yerlerini aldı.
Stoilov çıkışa geçirdi
G Grubu'nda ilk iki için tekrar yarışa ortak olan Bulgaristan'da Stanimir Stoilov'un başarısı konuşuluyor. Hristo Stoichkov'un yerine geçici olarak göreve atanan genç teknik adam kısa bir süre içinde takımı canlandırdı. Stoilov, bir dönem Fenerbahçe'de forma giymişti. (Spor Servisi)