Komşuda hatalı hakemlere af yok

Bulgaristan Futbol Birliği (BFU), Süper Lig maçlarında hatalı kararlar veren beş hakemi ağır cezalara çarptırdı. Momchil Vraikov ve Dimitar Dimitrov ömür boyu hakemlikten men edilirken...

SOFYA - Bulgaristan Futbol Birliği (BFU), Süper Lig maçlarında hatalı kararlar veren beş hakemi ağır cezalara çarptırdı. Momchil Vraikov ve Dimitar Dimitrov ömür boyu hakemlikten men edilirken, Petar Stoyanov, Ivaylo Bozev ve Dimo Radev ise bir yıl maçlarda görev yapamayacak.
Bulgaristan Hakem Komisyonu Başkanı Borislav Alexandrov, "Vraikov ve Dimitrov, ligde birçok hata yapmışlardı ve ligde mücadele eden çoğu takım onlardan şikâyetçiydi" dedi. BFU Başkanı Borislav Mihailov ise "Cezalar çok ağır, ancak onlar da birçok maçta hata yaptılar. Cezaları oybirliğiyle kabul ettik" diye konuştu.
Aralarında Levski Sofya ve CSKA Sofya'nın da bulunduğu Süper Lig takımı, hakemlerin maçları kötü yönetmesi nedeniyle yabancı hakem talebinde bulunmuştu. Brezilya'da da Corinthians-Rio Branco maçında konuk ekipten Josias yerine yanlışlıkla Felipe'yi atan hakem Rodrigo Cintra'ya süresiz 'dinlendirme' cezası verildi. (Spor Servisi)