Kongre üyeleri de sahaya girmiş

Kongre üyeleri de sahaya girmiş
Kongre üyeleri de sahaya girmiş
Siyah-beyazlı kulüpte 3 ayda bir yapılan Divan Kurulu Toplantısı, Ceylan İntercontinental Otel'de gerçekleştirildi.

AA - Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel, borçlarla ilgili bilgi verdi. Tuncel, derneğin borcunun 30.06.2013 tarihi itibarıyla 251 milyon 34 bin 873 lira, BJK Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ'nin 31.08.2013 itibarıyla 293 milyon 425 bin 119 lira ve toplam borcun 544 milyon 459 bin 992 lira olduğunu belirterek, alacakların düşmesiyle beraber net borcun 476 milyon 822 bin 728 lira olduğunu dile getirdi.

Beşiktaş için tarihi adım

Feyyaz Tuncel'in verdiği bilgiye göre; Beşiktaş'ın, 30.06.2013 itibarıyla kişilere olan borcu ise şöyle:
Fikret Orman: 3 milyon 902 bin 692 lira
Yıldırım Demirören (Kısa ve uzun vade): 103 milyon 992 bin 684 lira
Ahmet Nur Çebi: 5 milyon 12 bin 558 lira
Serdal Adalı: 9 milyon 792 bin 656 lira
Tamer Kıran: 6 milyon 217 bin 452 lira
Ahmet Kavalcı: 946 bin 71 lira
Deniz Atalay: 393 bin 270 lira
Diğer yönetim kurulu üyeleri: 1 milyon 159 bin 449 lira

"VODAFONE ARENA İSMİ TÜZÜĞE AYKIRI

Tuncel, 2013 yılı içerisinde yıkım faaliyetlerine başlanan stat konusunda Vodafone Telekominikasyon AŞ ile yapılan sponsorluk anlaşması gereğince stadın adının sözleşme imza tarihinden itibaren 'Vodafone Arena' olacağının belirtildiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Dernek tüzüğümüzün 5. e maddesi, BJK isim ve logosunun önde gelmesi koşulu ile sponsorluk anlaşmaları ve isim kullanım hakkı sözleşmeleri yapılmasına olanak tanımaktadır. Bu nedenle stadın adının 'Vodafone Arena' olarak kullanılması tüzüğümüze aykırıdır."

Denetleme Kurulu Başkanı Tuncel, maaşların iki ay geç ödenmesinin de çalışanların motivasyonunu düşürdüğünü sözlerine ekledi.

BAŞKAN ORMAN KATILMADI

Divan Kurulu Toplantısı'na Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman katılmadı.

Toplantıda kulüp yönetim kurulu adına ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, genel sekreter Metin Albayrak, yöneticiler Ahmet Ürkmezgil, Yalçın Kaya Yılmaz, Melih Sami Esen ve Berkan Gocay yer aldı.

Akhisar-Beşiktaş maçında rekor

OLAYLARA KARIŞAN KONGRE ÜYELERİ

Yönetim Kurulu adına konuşan Genel Sekreter Metin Albayrak, olaylı Galatasary maçında olaylara karışanlara dava açıldığını söyledi.

Bu kişilerin içinde kulüp kongre üyesi olanlar için ayrıca kulüp disiplin kurulunda işlem başlattıklarını belirten Albayrak, söz konusu kişileri sicil numarası ve isimleriyle teşhir etti. Albayrak, yönetim olarak hassas ve çok ciddi davrandıklarını belirtti.

"SON 8 YILDA 24 MAÇ CEZA BÖYLE TARAFTARLIK OLMAZ"

Metin Albayrak konu ile ilgili, "22.10.2013 tarihinde Galatasaray ile Atatürk Olimpiyat Stadı'ında oynanan müsabakada yaşanan saha olaylarına karışan kişiler hakkında kulübümüzce Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı'nın 2013-39003 sayılı dosyasıyla şikayette bulunulmuş ve bu kişiler hakkında ceza davası açılması istenmiş olup bu kişiler arasında yer aldığı tespit edilen derneğimiz üyeleri 24788 sicil no'lu Savaş Ersavaş, 26069 sicil no'lu Suat Özmen, 26952 sicil no'lu Levent Sesli,26713 sicil no'lu Remzi Şimşek,22289 sicil no'lu Mustafa Uysal ve 18759 sicil no'lu Engin Yüce hakkında tüzüğümüz uyarınca gerekli disiplin işlemleri başlatılacaktır.Bundan sonra yönetim olarak çok ciddi ve hassas davranıyoruz.Sizlerinde bildiği üzere 4 maç ceza aldık,fakat dönüp icelediğimizde son 8 yılda 24 maçımız kapatılmış.Bu aşşağı yukarı 2 sezon eder. Bunun takdirinize bırakıyorum, böyle taraftarlık olmaz diyorum.Hem maddi kaybı hem manevi kaybımız çok.Ama bunların üstesinden hep beraber geleceğiz.Yeni stadımızda başkanımızında söylediği gibi 1903 kartı olmayan hiç kimseye kombine satmayacağız" diye konuştu.

"TFF'NİN ACIMASIZCA VERDİĞİ CEZALAR..."

Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, futbol takımının 2013-2014 sezonuna yeni teknik heyet ve kısmen yenilenen oyuncu kadrosuyla iyi başlangıç yaptığını belirterek, "Üst üste almış olduğumuz 4 galibiyetin hepimizi ümide sevk ettiği günlerde; nereden geldiği çözülemeyen rüzgarın ve Galatasaray maçındaki saha ihlallerinin neticesinde aldığımız cezalar, puan kaybetmenin ötesinde maddi ve manevi önemli zararlara sebep olmuştur" dedi.

Takımın son 5 yıldaki saha ihlalleri nedeniyle büyük zararlara uğradığını vurgulayan Karadeniz, şöyle konuştu:
"Almış olduğumuz cezalar, bir futbol sezonunda profesyonel şubeye ayırdığımız paraya denk gelir. Türkiye Futbol Federasyonu'nun buna rağmen acımasızca vermiş olduğu cezaları da ilave ederseniz, uğradığımız haksızlık ve maddi zararların hesabını siz yapın. Federasyonun vermiş olduğu kararlara karşı savunmamızı biraz daha ciddi ve kuvvetli yapmalıyız. Hepimizin elimizi taşın altına koymamız gerektiğinin altını çizmek istiyorum."

Oğuzhan'dan ilginç yorum