'Konuşursam Polat yerinde oturamaz'

Futbol bitiyor, yaz geliyor ama futbol kulüplerinin yöneticilerinin kavgaları bitmek bilmiyor. Fenerbahçe-Galatsaray söz düellosunda dün sıra Fenerbahçe'deydi.

İSTANBUL - Futbol bitiyor, yaz geliyor ama futbol kulüplerinin yöneticilerinin kavgaları bitmek bilmiyor. Fenerbahçe-Galatsaray söz düellosunda dün sıra Fenerbahçe'deydi. Sarı-Lacivertli kulübün asbaşkanı Mahmut Uslu, Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat'ın "Fenerbahçe bizi kıskanıyor" şeklindeki sözlerine sert bir cevap verdi.
Bayan basketbol ve erkek voleybol takımına transfer edilen oyuncuların imza töreni sonrası soruları yanıtlayan Mahmut Uslu, Adnan Polat'la ilgili olarak, "Sayın Polat Galatasaray yönetiminde olmadığı dönemlerde, muhalefetteyken özellikle Moskova'da bana başka türlü konuşuyordu. İktidara geldi şimdi farklı konuşuyor" diyerek, "Söylemlerini açıklamak istemiyorum, açıklarsam kendisi şimdiki yerinde oturamaz. Kendisine sorarsanız söyler neler konuştuğunu" ifadesini kullandı.
Galatasaray ile Fenerbahçe kulüplerinin 100 yıldır rekabet ve dostluk içinde olduğunu ifade eden Uslu, şöyle devam etti: "Bizler Galatasaray camiasının kötü olmasını istemeyiz. Adnan Polat'ı bir kez daha uyarıyorum, bu şeyleri yapmasın. Kimi kıskanacakmışız. Diyor ki, bazı bürokratlarla görüşüp önlerini kesmeye çalışmışız. Kimmiş bu bürokratlar? İsimleri açıklasın. Biz stat yapılmasına karşı olmadık. Haksız rekabete karşıyız."
'Transfer yapmayacağız'
Adnan Polat'ın Fenerbahçe'yle ilgili devamlı olarak açıklamalarda bulunduğuna dikkat çeken Uslu, "Polat kendi işine baksın. Fenerbahçe kimseyi kıskanmaz. Kendi başkanına, kendi camiasına ve kendi taraftarına saygı duymayandan, bizim kulübümüze saygı beklemiyoruz zaten. Başkanı 'Yabancı oyuncu sınırlaması serbest kalsın' diyor, kendi 'İstemiyoruz' diye açıklama yapıyor. Taraftarı için 'Çapulcu' diyor. Camiası için konuşmalar yapıyor" şeklinde konuştu. Uslu, federasyonun 6+1'lik yabancı oyuncu kararının ardından transfer yapmayacaklarını da söyledi. Bu arada Fenerbahçe'nin Avusturya kampındaki maç programı açıklandı. (Spor Servisi)Fenerbahçe'nin maç programı
15 Temmuz Pazar:
Pölten-Fenerbahçe
18 Temmuz Çarşamba:
Schwadorf-Fenerbahçe
19 Temmuz Perşembe:
Mödling-Fenerbahçe
21 Temmuz Cumartesi:
Sparta Prag-Fenerbahçe