Kop: Her şey yolunda gidiyor

Süreyya Ayhan'ın antrenörü Yücel Kop, Edirne'de yaptıkları kampta milli atletin performansından memnun olduğunu söyledi. Kop, 17 Temmuz'a kadar çalışmaların Edirne'de süreceğini belirterek, "Ardından Kayseri'de bir kamp daha yapacağız.

EDİRNE - Süreyya Ayhan'ın antrenörü Yücel Kop, Edirne'de yaptıkları kampta milli atletin performansından memnun olduğunu söyledi. Kop, 17 Temmuz'a kadar çalışmaların Edirne'de süreceğini belirterek, "Ardından Kayseri'de bir kamp daha yapacağız. Çalışmalar istediğimiz gibi. Paris'teki Dünya Şampiyonası'nda Ayhan'dan iyi bir derece bekliyoruz. Onu Paris'te zorlayabilecek, 1500 metreyi 4 dakikanın altında koşan birkaç atlet var. Ayhan'ın kazanması için mutlaka 4 dakikanın altına inmesi gerekiyor" ifadesini kullandı.
Kop, Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim Doğan'ın eski milli atlet olması nedeniyle atletizme önem verdiğini de kaydederek, şöyle konuştu: "Kendisinin girişimiyle, buraya Türkiye'nin büyük illerinde bile olmayan tartan pist yapılmış. Bu pist nedeniyle sıfır rakımlı çalışma için çok sayıda milli atletin Edirne'ye geleceğine inanıyorum. Atletizm sevgisi gün geçtikçe artıyor. Süreyya bu konuda lokomotif oldu. Gençlerimizin yolları açıldı." (Spor Servisi)