Köpek ısırınca turnuvadan çekildi

1981'de Wimbledon'daki final mücadelesiyle tenise veda eden Bjorn Borg, kortlara yeniden dönmeye hazırlanırken talihsiz bir kaza yaşadı. Köpeğinin başka bir köpekle kavgasını...

STOCKHOLM - 1981'de Wimbledon'daki final mücadelesiyle tenise veda eden Bjorn Borg, kortlara yeniden dönmeye hazırlanırken talihsiz bir kaza yaşadı. Köpeğinin başka bir köpekle kavgasını ayırmak isterken sağ bacağından ısırılan tenisçi, Liverpool'da bir etkinlikte 1987 Wimbledon şampiyonu Pat Cash ile bir maç yapmaya hazırlanıyordu. Korta çıkamayacağı için üzüldüğünü belirten Borg, "Bu maçı heyecanla bekliyor ve dört aydır çok sıkı hazırlanıyordum" dedi. Borg'un, altı hafta boyunca ayağına yüklenmemesi gerektiği belirtildi. Maçı tribünden takip edecek olan tenisçinin yerini 1996 Wimbledon galibi Richard Krajicek alacak.
Öte yandan Wimbledon için hazırlık niteliği taşıyan Gerry Weber Açık'ı dört yıldır kazanan Roger Federer, turnuvaya katılamayacağını açıkladı. Usta raket, sakatlanma riskini göze alamayacağını belirtti. (Spor Servisi)