Kopenhag'da UEFA anısına

Galatasaray, Avusturya'da sürdürdüğü hazırlık çalışmalarını tamamlayarak dörtlü bir turnuvaya katılmak üzere Danimarka'ya gitti.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

KOPENHAG - Galatasaray, Avusturya'da sürdürdüğü hazırlık çalışmalarını tamamlayarak dörtlü bir turnuvaya katılmak üzere Danimarka'ya gitti. Galatasaray için, UEFA Kupası'na kazandıkları yer olan Parken Stadı itibarıyla her zaman özel bir anlamı olan Kopenhag'daki turnuvaya Sarı-Kırmızılar'ın dışında ev sahibi ülkeden FC Kopenhag, AB Kopenhag ve Hollanda'dan Vitesse Arnheim takımları katılıyor. Şehirdeki ilk gününü saat 18.30'da yapılan antrenmanla geçiren takım, bugün saat 14.00'te FC Kopenhag'la ilk maçını oynayacak. Turnuvada ilk günün galipleri ve mağlupları, 21 Temmuz'da karşı karşıya gelecekler.
Öte yandan Avusturya-Seefeld'de geçirilen 10 günün 'karne notları' belli oldu. Tam 12 antrenmanda 20 saat çalışan takım 10 günlük kamp süresinde üç de hazırlık maçı oynadı. 31 futbolcunun katıldığı antrenmanlarda Ali Lukunku ve Elvir Baliç, çift kalelerde yer alamayan iki oyuncuydu.
Bu arada 'www.galatasaray.com' adlı internet sitesinde düzenlenen ankette; "Frank De Boer transferi sizi heyecanlandırıyor mu?" sorusuna, katılan 23.711 kişiden 18.108 (yüzde 76.4)'ü evet dedi. Geriye kalan 5603 (yüzde 24.6) kişi ise De Boer'in transferinin kendilerini heyecanlandırmadığını belirtti.
Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi ön ele turundaki rakibi de İsviçre'nin Nyon kentinde 25 Temmuz'da çekilecek kurayla belli olacak.