'Kore'den sonra görün'

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, yapılan transferlere rağmen geçen sezon olduğu gibi yeni sezonda da 3-5-2 sistemi ile oynayacağını açıkladı. Rumen hoca, ancak hazırlık maçlarında alternatif sistemler deneyeceklerini, çünkü sezon boyunca bazı maçlarda farklı sistemde oynama zorunda kalabileceklerini dile getirdi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

ZÜRİH - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, yapılan transferlere rağmen geçen sezon olduğu gibi yeni sezonda da 3-5-2 sistemi ile oynayacağını açıkladı. Rumen hoca, ancak hazırlık maçlarında alternatif sistemler deneyeceklerini, çünkü sezon boyunca bazı maçlarda farklı sistemde oynama zorunda kalabileceklerini dile getirdi. Lucescu, takım hakkında ise, "Kadro yeni biraraya gelmeye başladı. Bu takım Kore dönüşü çok farlı bir görünüm kazanacak. Gerçek Beşiktaş'ı o zaman izleyeceksiniz" dedi. Lucescu ayrıca Ahmet Hassan ile Sergen'in birlikte çok iyi bir
uyum sağlayacaklarını, bunu da Hassan'ın tek bir idman dahi yapmadan çıktığı maçta kanıtladığını dile etirdi. Mısırlı futbolcu ise, Beşiktaş'a gelerek büyük bir yükün alına girdiğini söyleyerek, "Şampiyon olmuş bir takıma geldim. Eğer yeni sezonda şampiyon olamazsak kendimi başarılı sayam. Bunun için yine zirvede kalacağız. Hiç tatil yapmadan, dinlenemeden kampa katıldım. Ama bunun sonucunu lig maçlarında alacağım" diye konuştu.
Öte yandan sakatlıkları bulunan Sergen, Okan, Ahmet Dursun, Sinan, Tümer ve Yasin takımdan ayrı olarak özel bir egzersiz programına dahil edildi. İsviçre'de dokuz günlük kamp dönemini bugün tamamlayacak olan Beşiktaş bu gece 24.00 sularında İstanbul'da olacak.
Kartal'ın Kore programı değişti
Beşiktaş'ın 11-23 Temmuz tarihleri arasında yapacağı Güney Kore kampının gidiş tarihinde değişiklik yapıldı. 11 Temmuz yerine 13 Temmuz'da Güney Kore'ye gideceği ve Peace Cup (Barış Kupası) Turnuvası'na katılacak Siyah-Beyazlılar, turnuvada maçlarını sırasıyla Seul, Ulsan ve Busan kentlerinde yapacak. Beşiktaş, 15 Temmuz'da Seongnam İlhwa, 17 Temmuz'da Olympique Lyon, 19 Temmuz'da ise Kaiser Chiefs takımıyla karşılaşacak. Finale kalması halinde 22 Temmuz'da da bir maç yapacak olan Beşiktaş, 23 Temmuz çarşamba günü İstanbul'a dönecek.