Körfez'i ikinci kez yüzerek geçtiler

İlki geçen yıl yapılan 'Körfez'i yüzerek geçelim' yarışında erkeklerde Uğur Sakarya, bayanlarda ise Ceren Dilek birinci oldu.

KOCAELİ - İlki geçen yıl yapılan 'Körfez'i yüzerek geçelim' yarışında erkeklerde Uğur Sakarya, bayanlarda ise Ceren Dilek birinci oldu. Kocaeli gazetesi ile Değirmendere Belediyesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen organizasyon, Tütünçiftlik sahilinden başladı. Yarışmada, 111 yüzücü Körfez Tütünçiflik sahilinden Gölcük Değirmendere sahiline yüzdü. 1.5 kilometrelik yarışta, erkeklerde Murat Melih Demir ikinci, Bilal Kahraman üçüncü olurken, bayanlarda Nazlı Ege Çalışal ikinciliği, Zülal Cangöz ise üçüncülüğü elde etti.
Tek kolu olmayan Ahmet Poyraz yarışmayı 58. olarak tamamlarken, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da bir süre Körfez'de yüzdü. Karaosmanoğlu, Değirmendere sahilinde yapılan ödül töreninde, "2007 yılında Körfez'de yüzülmesini hedefliyorduk, yapılan ölçümlerden iyi sonuç alınca Kocaeli gazetesi hedefimize bir yıl önce kavuşmamıza vesile oldu" dedi. Yarışmanın birincilerine 1000, ikincilerine 750, üçüncülere ise 600 YTL para ödülü verildi. (Spor Servisi)