Korkmaz'dan son uyarı

Son günlerde kendi içinde birçok sorun yaşayan Bursaspor yönetimine teknik direktör Bülent Korkmaz'dan uyarı geldi. Özellikle yönetimin transfer politikasını beğenmediğini dile getiren genç çalıştırıcı...

BURSA - Son günlerde kendi içinde birçok sorun yaşayan Bursaspor yönetimine teknik direktör Bülent Korkmaz'dan uyarı geldi. Özellikle yönetimin transfer politikasını beğenmediğini dile getiren genç çalıştırıcı, "Bazı yöneticiler, basın yoluyla, bizlerin haberi olmadan altyapıdaki oyunculara profesyonel olarak imza attırıyorlar, bunu basın yoluyla öğreniyoruz. Bu, çok yanlış" dedi. Yönetim, teknik heyet, futbolcu, taraftar ve basının birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğini belirten Korkmaz, "Yöneticilerin yaptıkları açıklamaları basından öğreniyorum, ben de onlara basın yoluyla iadeli taahhütlü yanıt gönderiyorum. Bu böyle olmaz. Biz bir aileysek eğer, sorunları kendi içimizde konuşup, çözmeliyiz. Bu son uyarım" dedi.
Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Korkmaz, kulüpteki krizin bir an önce bitmesi gerektiğini dile getirerek şöyle konuştu: "Kulübün içinde bulunduğu maddi krizin farkında olmayan yok. Transferi ben yaparım, yönetim değil. Kararları ben veririm. Yönetimin görevi ise kulübe maddi kaynak sağlamaktır, gerisi benim ve oyuncularımın işi. Bundan sonra basın yoluyla yöneticilerin birbirlerine cevap verme, birbirleri hakkında açıklama yapma alışkanlıklarını sona erdirmelerini umuyorum."
Yeşil-Beyazlı teknik adam, kulübün transfer politikasıyla ilgili olarak da "Eğer ben yöneticilerin demiş olduğu oyuncuları transfer etmeye kalksaydım, kulüp 100 milyon dolar zarara girerdi. Yapmış olduğumuz transferler Bursaspor'un oyuncusu. Biz onlardan nasıl yararlanırız, bundan sonra onu düşüneceğiz" dedi.
'Lobi oluşturmalıyız'
Bülent Korkmaz, Trabzonspor'la oynadıkları maçı değerlendirerek, hakem İsmet Arzuman'ın verdiği kararları eleştirdi ve haklarının yenildiğini savundu. Korkmaz, şöyle devam etti: "Bursaspor güçlü bir duruş sergilemeli. Trabzonspor, sahasında Sivasspor'la yaptığı maçta çıkan olaylar yüzünden ceza aldı, sonra lobi harekâtı başladı ve sonuçta hem maçın tekrarını sağladı, hem de cezası azaldı. Bunun için diyorum ki, Bursaspor için de tüm şehir olarak güçlü bir lobi oluşturulmalı, ki sahada bazı kişiler tarafından emeğimiz ve ekmeğimiz çalınmasın." (Spor Servisi)