Koşamayanlar için koşacaklar

Koşamayanlar için koşacaklar
Koşamayanlar için koşacaklar
Omurilik sakatlanmalarını önlemek için yapılan araştırmalara destek amacıyla Alanya'da düzenlenecek 'Wings for Life World Run'a katılım başvuruları başladı.

İSTANBUL (AA) - Türkiye ayağı 4 Mayıs 2014'te Antalya'nın Alanya ilçesinde start alacak etkinliğin kayıtlarının başladığı belirtildi. Katılımcılar detaylı bilgiyi "www.wingsforlifeworldrun.com" internet sitesinden alabilecek.

Tüm dünyada "Koşamayanlar için koşuyoruz" sloganıyla omurilik felcine dikkat çekmek ve dünya çapında bilim araştırmalarına fon toplamak amacıyla gerçekleştirilecek etkinlik, Alanya'da Kızıl Kule'nin 50 metre önünden başlayacak ve Antalya'ya doğru sahilin yanındaki ana yoldan devam edecek.

Koşunun formatı gereği sabit bir bitiş çizgisi olmayacak. Bunun yerine yarışmacılar, başlangıç sinyalinden yarım saat sonra onların arkasından ilerleyen ve geçildikçe elenecekleri resmi yakalama arabasının önünde koşacaklar. Yakalama arabası, bir koşucuyu geride bıraktığında, o kişi için koşu sona ermiş olacak. Koşmaya devam eden son erkek ve kadın , etkinliğin dünya birincileri olacaklar.