'Kötü bir şey söylemedim'

Türkiye-İngiltere maçının ardından en çok konuşulanlardan biri de karşılaşma esnasında Alpay Özalan'la David Beckham arasında yaşanan olaylardı.

İSTANBUL - Türkiye-İngiltere maçının ardından en çok konuşulanlardan biri de karşılaşma esnasında Alpay Özalan'la David Beckham arasında yaşanan olaylardı. Milli futbolcu, İngiltere ile oynadıkları grup eleme maçında, David Beckham ile arasında yaşananlara açıklık getirdi. İnternetteki resmi web sitesi ''www.alpayozalan.com''da açıklama yapan Alpay, İngiliz yıldızla yaşadığı tartışmanın ardından hakem Collina'nın kendilerini barıştırdığını ve olayın orada kapandığını ifade etti.
Alpay şöyle konuştu: "Haksızca kazanılan penaltı kaçtı ve adalet yerini buldu. Beckham penaltıyı kaçırınca ben de hemen yanına giderek (Allah büyük, hak yerini buldu. 100 defa atsan yüzü de kaçardı) dedim. Devre bittiğinde soyunma odasına giderken, Beckham benim bu sözlerimi kendine yedirememiş olsa gerek koşarak yanıma geldi ve bir şeyler söyledi. Ben ne söylediğini anlamaya çalışırken bana hafifçe omuz attı. Çok sinirlendim ve tam üzerine yürüyecekken bizim korumalar araya girdi ve beni uzaklaştırdı.
İşte ne olduysa ondan sonra olmuş, bizim korumalar ile İngiliz futbolcular arasında arbede yaşanmış."
Milli futbolcu, maçtan sonra bazı gazatecilerin kendisine tuzak sorular yönelterek, olayları alevlendirmek için gayret ettiğini ileri sürdü. Maç sonrasında kaleci Rüştü ile kavga ettiği iddialarının asılsız olduğuna dikkati çeken Alpay, "Benim maç sonrasında Rüştü ile yumruk yumruğa kavga ettiğimi iddia ettiler. Ben bu iddialara sadece gülüp geçtim. Bizi başkalarıyla karıştırdılar sanırım" diye konuştu.
'Sevgimizi taşıyamadı'
Alpay, maçın hakemi Collina'nın, Türk milletinin kendisine gösterdiği sevginin ağırlığını taşıyamadığını ifade ederek, şunları kaydetti:
"Milletçe uğurlu saydığımız, kararlarına sonuna kadar güvendiğimiz ve uğurlu hakem diye adlandırdığımız, yönettiği maçlarda bırakın yenilmeyi gol bile yemediğimiz maçın hakemi Collina da bizim bu sevgimizin ağırlığı altında kalınca, maçta saha dışı faktörler adına da epeyce zorlandık.
İngiltere'nin kazandığı penaltı da sanırım bu baskının bir meyvesiydi." (Spor Servisi)