'Kötü dakikada kötü gol yedik'

'Kötü dakikada kötü gol yedik'
'Kötü dakikada kötü gol yedik'
Balıkesirspor Teknik Direktörü Kemal Özdeş, 1-0 yenildikleri İstanbul Başakşehir maçının ardından açıklamalarda bulundu.

İSTANBUL - Kemal Özdeş, iyi oynadıklarını ancak ilk yarıda önde top tutamadıklarını vurgulayarak, "Rakip takımın gol pozisyonları vardı. Biraz önde top tutabilseydik, oyunda denge kurabilirdik" ifadelerini kullandı.

İkinci yarıya bir oyuncu değişikliğiyle başladıklarını ve biraz daha önde top tutmaya başladıklarını anlatan Özdeş, şunları söyledi:
"Kötü bir dakikada kötü bir gol yedik. Yediğimiz golde savunma oyuncumuzun ayağı kaymış. Çok basit bir gol yedik ve maçı kaybettik. Alt sıradaki rakiplerimizin de maçları zor. Oyuncularımı verdikleri mücadeleden dolayı kutladım. Önümüzdeki hafta taraftarımız Fenerbahçe maçındaki gibi destek versin ve Kasımpaşa ile artık maç kazanmak istiyoruz. Umarım bunu gerçekleştirebiliriz."

AVCI: GOL ÇOK GECİKTİ

İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, rakiplerinin hücum opsiyonlarıyla ilgili çalıştıklarını belirterek, "Çok fazla pozisyona girdik, en fazla şutu attık. İlk yarıda gol atmamız gerekiyordu, gol çok gecikti" dedi.

Zeminin biraz kötü olduğunu kaydeden Abdullah Avcı, "Zeminin biraz kötü olması top kontrollerini zorlaştırıp, çabuk oynamamızı engelledi. Çok pozisyona girdik. Doğru zamanda gelen golle maçı kazandık. Oyuncularımı tebrik ediyorum" diye konuştu. (AA)