'Kötü şöhret'e itiraz

'Kötü şöhret'e itiraz
'Kötü şöhret'e itiraz
Yıldırım, Mosturoğlu ve Ekşioğlu hakkındaki 'kulüp üyeliklerinin tespiti' davasının reddi talep edildi.

Arzu KAYA / İstanbul (DHA) - Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatı Yasemin Merçil, geçtiğimiz hafta Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne 9 sayfalık dilekçe sunarak, 'kulüp üyeliklerinin tespiti davası'nın reddini talep etti.

Aziz Yıldırım'a Yargıtay'dan kötü haber


“HAKSIZ VE DAYANAKSIZ DAVA"

Avukat Merçil, dilekçesinde, “Müvekkilim ya da herhangi bir Fenerbahçe Spor Kulübü üyesinin 'kötü şöhret sahibi olma' gerekçesiyle dernek üyeliğinin sona erdiğine dair hüküm tesis edilemeyeceğinin kabul edilmesini ve bu kabul doğrultusunda haksız ve dayanaksız davanın reddini talep ederiz" ifadelerini kullandı.

Yıldırım’ın hüküm giymiş olması sebebiyle üyeliğinin düşmüş olması konusuna da değinilen dilekçede, "Aziz Yıldırım, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen davada isnat edilen eylemler dolayısıyla TFF Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş, ancak kurul iddiaları sabit görmeyerek ceza takdirine yer olmadığına karar vermiştir" denildi.

F.Bahçe'den Aziz Yıldırım açıklaması


“MAHKEMENİN KARAR YETKİSİ YOK"

Dilekçede, Fenerbahçe Kulübü üyeliği ile ilgili her türlü karar alma hakkı ve yetkisinin kulüp genel kuruluna ait olduğu ifade edilerek, mahkemenin Yıldırım ve diğer yöneticilerin üyelikleri hakkında herhangi bir karar verme yetkisi olmadığı belirtildi.

TEDBİR KARARI KALDIRILDI, DAVA DEVAM EDİYOR

Fenerbahçe Eski Asbaşkanı ve Yüksek Divan Kurulu Üyesi Recep Özcan, şike davasını gerekçe göstererek, Başkan Aziz Yıldırım ile yöneticiler İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu’nun görevden alınarak, yerlerine kayyum atanması için dava açmıştı. Mahkeme, her üç ismin de geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar vermişti. Daha sonra 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, üç isim hakkında verilen tedbir kararını kaldırmıştı.

Tespit davasının adli tatil döneminden sonra sonuçlanması bekleniyor.

Aysal'dan Yıldırım'a yanıt