Köybaşı: Mourinho çok güzel bir örnek

Köybaşı: Mourinho çok güzel bir örnek
Köybaşı: Mourinho çok güzel bir örnek
Beşiktaşlı futbolcu İsmail Köybaşı, Chelsea Menajeri Jose Mourinho'nunki gibi bir kariyere imza atmak istediğini belirtti.

İSTANBUL - Siyah-beyazlı kulübün aylık resmi yayın organlarından Beşiktaş Dergisi'nin Mayıs ayı sayısının 'Yavru Kartal' bölümü için genç Beşiktaşlıların sorularını yanıtlayan İsmail Köybaşı, "Futbolcu olmasaydım, çocuklara futbol eğitimi veren bir antrenör olmayı dilerdim. Jose Mourinho bu konuda çok güzel bir örnek, onun kariyeri gibi bir kariyer yaşamak isterim" ifadesini kullandı.

Sahaya çıktığı zaman elinden gelen en iyi performansı ortaya koymaya gayret ettiğini ifade eden milli futbolcu, takım arkadaşları ve rakiplerine sonsuz saygı duyduğuna dikkati çekti.

Statlarına dönmeyi sabırsızlıkla beklediklerini vurgulayan İsmail, "Hem biz hem taraftarımız, sabırsızlıkla stadımıza dönmeyi bekliyoruz. Orada güzel başarılar yakalamak istiyoruz" şeklinde beklentilerini anlattı.

BEŞİKTAŞ TARFATARINA ÇAĞRI

İçinde bulundukları zor dönemde, kendilerine destek vermeyi sürdüren Beşiktaş taraftarlarına teşekkür eden İsmail Köybaşı, "Taraftarlarımızı çok seviyoruz. İç sahada ya da deplasmanda, hep yanımızda, bizimle birlikteydiler. Skor ne olursa olsun, bizi desteklemeye devam etmelerini bekliyorum" değerlendirmesinde bulundu.

KASIMPAŞA MAÇI HAZIRLIKLARI

Süper Lig'i ikinci sırada bitirip Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılma hesapları yapan Beşiktaş, Cumartesi günü Kasımpaşa ile Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde, teknik direktör Slaven Bilic yönetiminde basına kapalı yapılan antrenmana ısınma koşularıyla başlayan siyah-beyazlıların, daha sonra istasyon, pas ve şut çalışmaları yaptığı, idmanın yarı sahada oynanan çift kale maçla tamamlandığı bildirildi.

Tedavileri devam eden Fernandes, Ersan Adem Gülüm, Escude, Cenk Gönen ve Muhammed Demirci antrenmana katılmadığı, Hutchinson'un salonda, Almeida ve Sivok'un ise takımla çalıştığı kaydedildi. (AA)