Kral da Kartal yolunda

Yeni sezon için transfer çalışmalarına başlayan Beşiktaş, Altay'dan Sinan, Gençlerbirliği'nden Ahmet Hassan'dan sonra bu kez de Hakan Şükür'le anlaşma noktasına geldi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Yeni sezon için transfer çalışmalarına başlayan Beşiktaş, Altay'dan Sinan, Gençlerbirliği'nden Ahmet Hassan'dan sonra bu kez de Hakan Şükür'le anlaşma noktasına geldi. Teknik direktör Mircea Lucescu'nun isteği doğrultusunda harekete geçen Sinan Engin ile oyuncuya yakınlığıyla bilinen eski yöneticilerden İhsan Kalkavan ve Sakarya Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Erol Girişken de devreye girince Hakan'dan 'olur' yanıtı
alındı. Bonservis bedeli olmayan futbolcunun transferinin bu hafta içinde bitirilmesi bekleniyor.
Beşiktaş'ın, son maçında Samsunspor karşısına as oyuncularından yoksun bir kadroyla çıkması bekleniyor. İki kulüp arasında yürütülen görüşmelerin olumsuz sonuçlanarak, karşılaşmanın İstanbul'a alınmaması üzerine Beşiktaş kulübü, deplasman maçına müsabaka günü gidilmesini kararlaştırırken, maçta da sezon boyunca çoğunlukla oynama fırsatı bulamayan futbolculara şans tanınacağı öğrenildi. Siyah-Beyazlı takımda Samsunspor maçı öncesi İlhan Mansız'ın dizinde ödem oluştuğu, Cordoba'nın belinde spazm olduğu, Sergen'in de hafif sakatlığının bulunduğu kaydedildi. Bu futbolcuların Samsun'da oynamayacakları öğrenilirken, teknik heyetin sahaya yedek ağırlıklı ve genç takımdan kurulu bir kadro sürmesi bekleniyor.
Başkan Bilgili'den iddialı sözler
BJK Koleji tarafından Akatlar Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Şampiyonluğa giden yolda başarının sırrı' konulu panele katılan Serdar Bilgili, Sinan Engin ve futbolcular Tayfur ile Sergen, şampiyonluk konusunda görüşlerini açıkladılar. Bilgili, hedefledikleri büyük başarıları Şampiyonlar Ligi'nde gerçekleştireceklerini ifade ederek, "Bu sezon başardığımız en önemli olay UEFA Kupası'nda çeyrek finale yükselmemizdir. Şimdi Şampiyonlar Ligi'nde hiçbir Türk takımının yapamadığını gerçekleştirmek istiyoruz" diye konuştu. Kaleci Cordoba'nın takımdaki durumuna da değinen Bilgili, "Cordoba bizde kiralık olarak bir sezon oynadı. Cordoba'nın takımda kalması için gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Bizim amacımız Cordoba'yı takımda tutmak" şeklinde konuştu.