'Kral'ın yeni hayalleri var

Türk futbolunun en çok gündemde kalan ve en çok tartışılan oyuncularından biridir Hakan Şükür, hiç kuşkusuz; futbol oynamadığı dönemler dahil...

İSTANBUL - Türk futbolunun en çok gündemde kalan ve en çok tartışılan oyuncularından biridir Hakan Şükür, hiç kuşkusuz; futbol oynamadığı dönemler dahil... Attığı ve kaçırdığı golleri bir tarafa bırakacak olursak, gerçekleştirdiği transferlerle de gündemde kalan golcü yıldız, Galatasaray'dan üç yıl önce İtalya'nın Inter takımına transfer olmuştu. Ardından İtalyan Parma ve İngiliz Blackburn Rovers maceralarını yaşayan ve buralarda umduğunu bulamayan Hakan Şükür, tekrar Sarı-Kırmızı formaya kavuşmasından dolayı adeta mutluluktan uçuyor. Florya Metin Oktay Tesisleri'nin çimlerine çıkarken sanki ilk kez Galatasaray forması giyen bir futbolcu gibi heyecanlandığını ifade ederek, hayallerini ve hedeflerini gerçekleştirmek için yuvaya döndüğünü belirtti...

  • Dünyanın en büyük taraftarının huzurunda futbol oynama fırsatını tekrar yakaladığım için kendimi çok şanslı hissettim. Bu her futbolcuya nasip olmayacak bir olay. Aslında 21 Mayıs 2000 tarihinde Galatasaray formasını son kez giydiğimde bunun geçici bir ayrılık olduğunu biliyordum. Yuvama tekrar döneceğime, gollerimi yine tuttuğum takım için sıralayacağıma inanıyordum. Kısmet bugüneymiş.
  • Galatasaray'a ilk transfer olmamda da büyük emeği olan başkan Özhan Canaydın'ın beni arayıp 'Hakan gel sözleşmeye imza at' demesi üzerine hiç tereddütsüz boş mukaveleye imza attım. Geçmiş geride kaldı. Artık herşeye yeniden başlıyorum.
  • Tribünden yeşil sahaya inip Galatasaray formasını giydiğimde ne hissediyorsam, şimdi de onu hissediyorum. Önümde çok büyük hedeflerim var. Zaten hedefi olmayan insanın başarılı olması da çok zor. Beni yakından tanıyanlar bilirler. Ben kendime bir hedef seçerim ve o hedefe ulaşmak için olanca gücümle mücadele ederim. Şimdiki hedefim kendi alanımla ilgili kırılmadık rekor bırakmamak. Takımımın formasıyla daha önce alıştığım şampiyonluklara yenilerini eklemek.
  • Galatasaray, bu yıl tüm kupaları müzesine taşıyacak güçte. Bizler de futbolcular olarak varımızı yoğumuzu ortaya koyarak, efsaneyi yeniden canlandıracağız. Taraftarımızın daha önce de alışık olduğu başarılara, arkadaşlarımla birlikte yeniden imza atacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.
  • Anlatmak ve paylaşmak istediğim çok şey var. Çünkü çok heyecanlıyım.
    İçim içime sığmıyor. Bu durumu anlatacak kelime bulamıyorum. Bir an önce liglerin başlamasını ve o muhteşem taraftarın önüne çıkmayı istiyorum. Atatürk Olimpiyat Stadı'nın çimlerine basacağım günü iple çekiyorum. Galatasaray formasını, taraftarını, camiasını, kısaca bu çatıyı çok özledim. Bu camiaya nasıl teşekkür edeceğimi, neler yapacağımı herkes en kısa sürede görecek. (Spor Servisi)