Krampları da yendi

Teniste sezonun ilk 'Grand Slam' turnuvası olan Avustralya Açık'ta dün Belçikalı Justine Henin Hardenne ile Amerikalı Lindsay Davenport arasında üç saat süren dördüncü tur mücadelesi nefesleri kesti.

MELBOURNE - Teniste sezonun ilk 'Grand Slam' turnuvası olan Avustralya Açık'ta dün Belçikalı Justine Henin Hardenne ile Amerikalı Lindsay Davenport arasında üç saat süren dördüncü tur mücadelesi nefesleri kesti. İlk seti 7-5 aldıktan sonra ikinci sete de iyi başlayan 5 numaralı seribaşı Henin, bu setin sonlarında ritmini kaybedince, 9 numaralı seribaşı olan Davenport tecrübesiyle oyunu dengelemeyi ve seti 7-5 almayı başardı. Melbourne Park'taki kortu dolduran sporseverler, üçüncü sette inanılmaz oyunlara tanık oldular. Durum 7-7 iken sağ bacağına kramp giren Justine Henin Hardenne, maçı bırakmadı, kısa bir masajdan sonra tekrar oyuna döndü ve bu seti 9-7 kazanarak bir mucize yarattı.
Henin maçtan sonra "Kramp girdiği anda işim bitti diye düşündüm. Kortta öleceğim sandım. Ama son bir güçle dayandım. Bütün kalbimle oynayarak kazandım" dedi. Toplam 10.54 milyon dolar (yaklaşık 18 trilyon lira) ödüllü turnuvanın 7. gününde, seribaşı raketler genellikle rakiplerine üstünlük sağladı. Favorilerden 2 numaralı seribaşı Amerikalı Andre Agassi, Arjantinli Guillermo Coria önünde ilk seti 6-1 kazandıktan sonra 2. sette 3-1 öndeyken, rakibinin sakatlığı nedeniyle maçtan çekilmesi üzerine rahatça çeyrek finalist oldu.
Ferrero çok rahat
Öte yandan 4 numaralı seribaşı İspanyol Juan Carlos Ferrero, Hırvat rakibi Mario Anciç'i 6-0, 6-3 ve 6-2'lik setlerle, 12 numaralı seribaşı Fransız Sebastien Grosjean de İspanyol Felix Mantilla'yı 3-6, 2-6, 6-3, 6-3 ve 6-3'lük setlerle yenerek çeyrek finalist oldu.
Tek bayanlarda ise Venus Williams, ev sahibi ülkeden Nicole Pratt'a şans tanımadı: 6-3, 6-2. Slovak Daniela Hantuchova da İsviçreli Patty Schnyder'a
7-5 ve 6-3'lük setlerle eleyerek çeyrek finale yükseldi.
(Spor Servisi)