Kristal diyarında final arayışı

Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'ni hedefleyen ve liderliği kovayalayan Milli Takım, 7. Eleme Grubu'nda bu gece Slovakya deplasmanında galibiyat arayacak. Grubun diğer maçında ise iddiasız iki ekip Makedonya ile Liechtenstein saat 21.00'de Üsküp'te kozlarını paylaşacak.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

BRATİSLAVA - Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'ni hedefleyen ve liderliği kovayalayan Milli Takım, 7. Eleme Grubu'nda bu gece Slovakya deplasmanında galibiyat arayacak. Grubun diğer maçında ise iddiasız iki ekip Makedonya ile Liechtenstein saat 21.00'de Üsküp'te kozlarını paylaşacak.
Son çalışmasını dün akşam karşılaşmanın oynanacağı Slovan Stadı'nda yaptıran Şenol Güneş, ideal onbiri karşılaşma öncesinde belirleyecek. Taktik ağırlıklı çalışmayı sık sık kesen Güneş, "Rakibimiz, fizik gücüne dayalı, hücumda çoğalan bir ekip. İlk etapta rakibin hücum gücünü kıracağız. Slovakya kazanmak için yüklenecek. Bu yükleniş sırasında paniğe ve strese girmeden iyi direniş göstermek zorundayız. Rakibin bu gücünü kırdığımız anda, yerden ve ayağa paslarla gedikler veren savunmasına yüklenin. Bizim teknik olmamız, zorlu karşılaşmada en büyük avantajımız. Bu özelliğimizi en iyi şekilde kullanmak zorundayız. Kolektif oynayın, yardımlaşın, topun sürekli bizde kalması şart. Bu maçtan zaferle çıktığımız anda, ki çıkacağız, hem rakibimizi yarışta safdışı bırakacağız, hem de kalan maçlar için avantaj sağlayacağız" diyerek, Ay-Yıldızlı futbolcuları uyardı.
Sakatlıkları nedeniyle Milli Takım kadrosundan çıkartılan Sergen ve Fatih Tekke'nin ardından Tugay'ın adalesinde de sertleşme olduğu ancak oynamasına engel teşkil etmediği açıklandı. Milli Takım, Slovakya ile bugüne dek üç maç yaptı. Rakibini iki kez yenen, bir maçta da berabere kalan Ay-Yıldızlılar, beş gol atıp, yalnızca tek gol yedi. Elemelerde 11 Haziran'da ikinci maçını Makedonya ile oynayacak olan Milli Takım, bu karşılaşmanın hemen ardından Fransa'da düzenlenecek Federasyon Kupası için hazırlık kampını başlatacak. Tugay, bu kadrodan muaf tutulacak.