Kritik yolculuk başladı...

Kritik yolculuk başladı...
Kritik yolculuk başladı...

Abdullah Avcı’nın görevden ayrılıp yerine Fatih Terim’in getirilmesinin ardından oynadığı iki maçı kazanarak grupta iddialı duruma gelen Milli Takım, Brezilya’da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası öncesi son viraja giriyor. Yarın akşam Estonya’ya konuk olacak olan, salı günü de gruptaki son maçında Hollanda’yı ağırlayacak olan Ay-Yıldızlılar, Estonya’nın başkenti Talinn’e geldi. Dün yaptığı idmanla hazırlıklarını sürdüren Milliler, bugün 19.00’da yapılacak antrenmanla maç saatini beklemeye başlayacak. İdman öncesi ise 18.30’da Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ve bir futbolcunun katılımıyla basın toplantısı düzenlenecek. Milliler yarın 21.30’da oynanacak maçın ardından İstanbul ’a dönerek salı günü oynanacak Hollanda karşılaşmasının hazırlıklarına başlayacak.
Dün öğlen saatlerinde Talinn’e gelen Milli Takım kafilesini Lennart Meri Tallinn Havalimanı’nda Türkiye ’nin Estonya Büyükelçisi Ayşenur Alpaslan ve 1. Müsteşarı Çiğdem Tenker Köksal ile ile büyükelçilik görevlileri karşıladı. Millileri havalimanında karşılayan az sayıdaki Türk öğrenci grubu Ay-Yıldızlılara tezahürat yaptı. Türk futbolseverler futbolcularla hatıra fotoğrafı da çektirdi.
Bu arada A Le Coq Arena’da oynanacak karşılaşma için 8 bin bilet satıldığı, Millileri desteklemek için Türkiye’nin yanı sıra çevre ülkelerde de çok sayıda taraftarın Tallinn’e geleceği öğrenildi.