'Kriz yönetimi' Gökdeniz'e emanet

Trabzonspor kongresinde demokrasinin askıya alınışını adım adım izleyelim: 1) Kongre 8-9 Aralık'ta yapılacaktı, çoğunluk sağlanamadı, bu hafta sonuna ertelendi.
Haber: HALİL YAZICIOĞLU / Arşivi

Trabzonspor kongresinde demokrasinin askıya alınışını adım adım izleyelim: 1) Kongre 8-9 Aralık'ta yapılacaktı, çoğunluk sağlanamadı, bu hafta sonuna ertelendi. 2) Seyfullah Hacımüftüoğlu, ki başbakanlıkta müsteşar yardımcısıymış kendisi, aidatını yatırmadığı için genel kurul listesinden adının çıkarılmasına itiraz etti, İçişleri Bakanlığı'na başvurdu. Bakanlık itirazı haklı buldu, Trabzon'un tüzük değişikliği yapması gerektiğini bildirdi. Yönetim çarşamba akşamı kong-reyi ertelediğini açıkladı. 3) İçişleri perşembe günü kulübe ikinci bir yazı gönderdi ve Medeni Kanun'daki madde gereği kongrenin ikinci bir kez ertelenemeyeceğini, bunun kanun ve yönetmeliklere aykırı olacağını bildirdi.
Dolayısıyla kongrenin önünde bir engel kalmamıştı. Ayrıca gerekli tüzük değişikliği kongre sırasında da yapılabilirdi. Fakat Nuri Albayrak ve şurekası belli ki fırsat kollamıştı seçim sürecini işletmemek, iktidarlarını hiç değilse bir parça daha sürdürmek için. 'Kaosu engellemek' bahanesiyle kongrenin ve başkanlık seçiminin yapılmasını engellediler. Hukuktaki bir boşluğu kullanıp hakkın ve adaletin tecelli etmesinin önünü kestiler, kaosu derinleştirdiler. Artık ancak ocakta gerçekleştirecekler tüzük değişikliğini ve seçimin yapılması da mart ayını bulacak.
Trabzonspor uzmanı Hakan Kulaçoğlu Radikal Spor'a şöyle yorumladı olanları: "Belki evvelden beri tasarlanan bir taktik devreye girdi. Belki de Albayrak yönetimi ara transferlerle ve Akyazı'daki stat projesini sürdürerek kefeni yırtmanın peşine düştü. Bunların hepsi birer şüphe ama kesin olan bir şey var ki bir virüs bulaştı Trabzon'a ve yayıldıkça yayıldı."
Tempoyu Erman belirledi
Yine o tanımlanamayan 'virüs'ün gölgesi altında kalmıştı oyun. Ama yine de karanlık taraftan bir çıkış bulmak ve sahaya odaklanmak lazımdı. 'Belediyeciler' bu ligin en iyi topçularındandı ve yüksek bir doğurganlık vaat ediyordu maç. Öyleydi de. Hemen 2. dakikada yükseldi oyunun ısısı, Yattara, Hasagiç'le karşı karşıya kaldı, atamadı. 12'de bu kez İstanbul BB titretti rakibini, Erman Kılıç soldan getirdi, Kerem altıpasın azcık gerisinden dışarı attı. 41'deki kornerde Volkan'ın dizine çarptı top, içeri doğru süzüldü, yan direkte kaldı.
Belediye daha çok kamçılıyordu, kamçılamak zorundalardı, çünkü 6 maçtır kazanamıyorlardı (5 beraberlik, 1 mağlubiyet). Erman'ın becerisiyle billurlaştırıyorlardı oyunu. 55'teki penaltısıyla skoru da o açtı. Ama Gökdeniz'in dublesiyle tersyüz oldu denge. 75'te ceza sahasının hemen dışından, soldan köşeyi buldu. '61 numara', bundan dört dakika sonra bu kez penaltı noktası hizasından topa tuttu Hasagiç'in kalesini. Savunma Yattara'nın kornerini sektirince hiddetle filelere vurdu, 10 golle krallığın tepesine oturdu. Trabzon da üst üste ikinci kez kazandı, kafasını sudan çıkardı.

TRABZON: 2
Jefferson. . . 6
Serkan. . . 6
Erdinç. . . 6
Mustafa. . . 5
Ayman. . . 6
Çağdaş. . . 5
Hüseyin. . . 6
Umut. . . 4
(Ferhat 90). . . -
Gökdeniz. . . 8
Yattara. . . 7
Ceyhun. . . 6
(Adnan 59). . . 5

İSTANBUL BB: 1
Hasagiç. . . 6
Rızvan. . . 6
Vinicius. . .7
(Mert 66). . . 6
Volkan. . . 6
Ekrem. . .6
Efe. . .6
(Uğur 84). . . -
Kerim. . . 5
Erman. . . 7
Tjikuzu. . . 6
Sertan. . . 5
(Gökhan 84). . . -
Adriano. . . 5

GOLLER: Gökdeniz (75 ve 79) / Erman (55 pen)
SARI KARTLAR: Ceyhun, Serkan, Mustafa / Ekrem
Stat: Avni Aker Hakemler: İ. Arzuman, A. Ögel, T. Direkler