Krizler yıldızı evine döndü

Fenerbahçe'ye geldiği günden beri 'dertleri' bir türlü bitmeyen Ariel Ortega, İstanbul'a dönmeyeceğini açıkladı. Arjantin milli takımının Hollanda kampına katılan yıldız oyuncu, ayrılma kararını bir hafta önce aldığını söyledi.
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

AMSTERDAM - Fenerbahçe'ye geldiği günden beri 'dertleri' bir türlü bitmeyen Ariel Ortega, İstanbul'a dönmeyeceğini açıkladı. Arjantin milli takımının Hollanda kampına katılan yıldız oyuncu, ayrılma kararını bir hafta önce aldığını söyledi. Türkiye'ye gelişinin baştan hata olduğunu söyleyen Arjantinli, "Zor olacak ama Fenerbahçe camiasından, beni anlamasını bekliyorum. Biliyorum, taraftarı büyük hayal kırıklığına uğrattım. Beni affedeceklerini zannediyorum. Ailevi sorunlarla çok yıprandım. Kafam hep çocuklarım ve eşimdeydi. Böyle olunca futbolumu sahaya yansıtamıyordum. Türkiye'den ayrılışımın tek nedeni ailevi sorunlardır. Umarım FIFA'ya gidilmeden, karşılıklı anlayış çerçevesinde çözeriz" diye konuştu. Avrupa'da futbol oynamayı düşünmediğini belirten Ortega, "River Plate'de forma giymek için her yolu deneyeceğim; belki de bana hiç para bile vermeyecekler. Bunların hepsine razıyım. Çünkü, ailem ve dostlarım burnumda tütüyor. Kalmamın anlamı yok" dedi.
'Yıldızların ayrıcalıklıkları olur'
Fenerbahçe'nin, kendisine verdiği sözleri yerine getirmediğini savunan Arjantinli, "Önemli olan yıldız getirmek değil, onu takımda tutmaktır. Fenerbahçe büyük paralar harcayarak beni İstanbul'a getirdi ancak bazı ayrıntılar içinde boğulup gitti. Yıldız futbolcuların bazı ayrıcalıkları olur; bunu normal karşılamak gerek" dedi. Sarı - Lacivertli kulübün yöneticilerinden Nihat Özdemir yaptığı açıklamada, yıldız futbolcunun menaceriyle gerekli görüşmelerin yapıldığını ve bu futbolcuyla yollarını ayırdıklarını söyledi. Özdemir, "Fenerbahçe'nin hiçbir maddi zararı olmadan Ortega ile yollarımızı ayırıyoruz" dedi.