Küfür dudak okuma yöntemine takıldı

Küfür dudak okuma yöntemine takıldı
Küfür dudak okuma yöntemine takıldı
Süper Lig'in 10. haftasında Eskişehirspor ile Kayseri Erciyesspor ile oynanan maçta, Eskişehir futbolcusu Ergün Teber'e küfür ettikleri iddia edilen 3 kişi, dudak okuma tekniği ile belirlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü 'nden yapılan yazılı açıklamada, Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü tarafından 23 Kasım tarihinde Eskişehir Atatürk Stadyumu'nda oynanan Eskişehirspor-SAİ Kayseri Erciyesspor müsabakası sırasında, Eskişehirspor oyuncusu Ergün Teber'e hakaret olayı ile ilgili şüphelilerin tespit edilmesi ile ilgili çalışma başlatıldığı duyuruldu.

Futbolcu Teber'in konuyla ilgili bilgisine başvurulduğu ifade edilen açıklamada şu görüşlere yer verildi:
"Futbolcuyla iletişime geçilerek müsabakanın 60-70 dakikaları arasında kendisine açık tribünün sol alt kısmında, sahaya yakın olan bölgeden yoğun şekilde hakaret edildiğini belirtmesi üzerine, stadyumda belirtilen bölgeyi gösteren tribün ve turnike kameraları incelenmiş, bu incelemeler sonucunda açık tribünün sol alt kısmını gören görüntüler incelendiğinde aşırı şekilde refleks ve tepki vererek sahaya doğru el kol hareketi yapan 3 kişi tespit edilmiştir. Görüntüler bilirkişiye de inceletilmiş ve bilirkişi tarafından, dudak okuma tekniği ile bu durum teyit edilmiştir. Tespiti yapılan 3 kişi hakkında 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi'ne dair kanunun hakaret maddesine istinaden müsabakalardan bir yıl seyirden men koruma tedbiri uygulanmıştır."

Açıklamada, söz konusu kişiler hakkında adli sürecin sürdüğü kaydedildi. (AA)