Kulüpler Birliği genel kurula gidiyor

Dün toplanan Kulüpler Birliği Vakfı ekim ayı içinde olağanüstü genel kurul kararı aldı. Vakfın başkanlık görevini yöneten Özhan Canaydın yaklaşık üç saat süren toplantı sonrası açıklamada bulunurken...

İSTANBUL - Dün toplanan Kulüpler Birliği Vakfı ekim ayı içinde olağanüstü genel kurul kararı aldı. Vakfın başkanlık görevini yöneten Özhan Canaydın yaklaşık üç saat süren toplantı sonrası açıklamada bulunurken "Kulüpler Birliği bu kararla Türk futbolunun yapılanmasındaki ilk adımı atacaktır" dedi.
Canaydın, Futbol Federasyonu yönetimiyle bir görüşme yapacaklarını da kaydederek, "Birliğimiz, kulüplerin taleplerini iletmek üzere 24 Eylül'de bir toplantı talebinde bulunacaktır. Bu toplantıdan sonra sayın bakanımızla bir görüşme talep edilecektir. Görüşmede, yeni hazırlanacak 3813 Sayılı Kanun'da yapılacak değişiklikler ve diğer sorunlarımız arz edilecektir" diye konuştu.
Canaydın, yeni bir yayıncı kuruluşun teklifte bulunmasını da hatırlatarak, şunları söyledi: "Kulüplerin ciddi maddi sıkıntıları bulunmaktadır. Bu sıkıntıların yeni kaynaklarla giderilmesi konusu tartışılıp çare aranırken, yeni bir yayıncı kuruluş, kulüplerin menfaatine teklifte bulunmuştur. 24 Eylül'de Futbol Federasyonu ile yapılacak toplantıda, bu olayın hassasiyetle üzerinde durulacaktır."
Kulüpler Birliği Vakfı toplantısına Galatasaray Kulübü Başkanı da olan Canaydın'ın yanı sıra Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, asbaşkanlar Ali Koç ve Şekip Mosturoğlu, Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu ile Turkcell Süper Lig'de bulunan diğer kulüplerin başkan ve yöneticileri katıldı. Toplantıda yer almayan Gaziantep-spor'un, Fenerbahçe Kulübü'ne vekâlet verdiği, Bursaspor ve Denizlispor'dan ise hiçbir temsilcinin toplantıya katılmadığı açıklandı..
Cemal Aydın: Aday olmam
Bu arada Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın, bir gazetecinin, "Siz vakıf başkanlığına aday olacak mısınız?" şeklindeki sorusunu "Bıraktığım göreve aday olmam ama önemli olan bu kurumun çok iyi çalışmasıdır" diye yanıtladı. Aydın vakfı daha aktif hale getirmek adına genel kurul kararının yerinde olduğunu söyledi.