Kulüpler kararını verdi: 6+2

Kulüpler kararını verdi: 6+2
Kulüpler kararını verdi: 6+2
Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav, Fenerbahçe dışındaki Süper Lig kulüplerinin yabancı oyuncu statüsünde '6+2'de anlaştığını belirtti. Beşiktaş Kulübü ise "Biz 5+3 şeklinde bir düzenleme istiyoruz" açıklamasını yaptı.

ANKARA - İlhan Cavcav, dün yapılan vakıf toplantısında bir araya gelen kulüp başkanlarının " Spor Kulüpleri Kanun Tasarısı Taslağı" ile "e-bilet" uygulamasının dışında yabancı oyuncu statüsü ile yayın hakkının satın alınması konularını ele aldığını hatırlattı.

6+0+4 değişiyor! F.Bahçe 'tamam' dedi


Toplantıda, 17 kulübün yabancı oyuncu statüsünde "6+2" uygulamasında anlaşmaya vardığını bildiren Cavcav, "Ben 6+4'ü savundum. 5+3'ü isteyen kulüplerimiz de oldu ancak yaptığımız değerlendirmelerin ardından 17 kulüp olarak 6+2'de karar aldık. Karamıza ilişkin yazı hazırlanıyor. Kulüplerimizin kararını TFF'ye yazılı olarak bildireceğiz" diye konuştu.

FENERBAHÇE SORUSUNA YANIT

İlhan Cavcav, toplantıda temsil edilmeyen Fenerbahçe'nin 6+2'ye itiraz etmesiyle ilgili, "Böyle bir itiraz ters olur, yanlış olur. 17 kulüp anlaşıyorsa Fenerbahçe'nin de bu duruma olumlu yaklaşması gerekir, bu 17 kulübe piyon muamelesi yapmaya kimsenin hakkı yok" ifadelerini kullandı.

E-BİLET UYGULAMASINDA İMZA YETKİSİ TFF'DE

Spor Kulüpleri Kanun Tasarısı Taslağı'nın madde madde görüşüldüğünü ve bu konuda çok özenli bir çalışma yapıldığını dile getiren İlhan Cavcav, e-bilet uygulaması konusunda imza yetkisinin ise Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) verildiğini kaydetti.

YAYIN HAKKI

Lig TV'nin kulüpler tarafından satın alınabileceği önerisinin de toplantıda gündeme geldiğini belirten Cavcav, kulüplerin bu öneriye müspet yaklaştığını, Kulüpler Birliği Vakfı olarak böyle bir girişimlerinin de olabileceğini sözlerine ekledi. (AA)

Vural'dan 6+0+4 açıklaması

BEŞİKTAŞ 'TAN YALANLAMA: BİZ 5+3'Ü İSTİYORUZ

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Transfer Komitesi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay, Kulüpler Birliği Vakfı ve Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ın, gelecek sezonki yabancı futbolcu kuralıyla ilgili olarak yaptığı, "Kulüpler olarak 6+2'de anlaşmaya vardık" şeklindeki açıklamasına Beşiktaş Kulübü olarak katılmadıklarını söyledi.

Atalay, kulüp olarak transfer edilmiş ya da edilecek yabancı futbolcuların tribünde oturtulmasına kesinlikle karşı olduklarını dile getirerek, "Sayın Cavcav'ın yaptığı açıklama, Beşiktaş Kulübü'nü kesinlikle bağlamıyor. Biz 6+2 konusunda kimseyle hiçbir anlaşmaya varmadık. Biz Beşiktaş olarak, 5+3 şeklinde bir düzenleme yapılmasını istiyoruz. Beş futbolcu sahada, 3 futbolcu kulübede şeklinde bir düzenleme yapılırsa imzamızı atarız" diye konuştu.

Medical Park Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer ile de görüştüğünü ifade eden Deniz Atalay, "Sayın Gencer beni aradı. Kendileri de Sayın Cavcav'ın bu açıklamasına anlam verememiş. Antalyaspor Kulübü'nün de tıpkı Beşiktaş gibi 6+2 konusunda herhangi bir anlaşmaya dahil olmadığını birinci ağızdan duydum. İlhan Cavcav'ın kendi görüşü ve kararını tüm kulüpler tarafından alınmış gibi yansıtması doğru değil" ifadelerini kullandı.