Kulüplerden Demirören'e destek

Kulüplerden Demirören'e destek
Kulüplerden Demirören'e destek
Kulüpler Birliği Vakfı'nın yeni yönetim kurulunda görev dağılımı yapıldı.

Kulüpler Birliği Vakfı'nın Esentepe’deki ofisinde yapılan yönetim kurulu toplantısında, başkan yardımcılığına Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan’ın, idari işlerden sorumlu genel başkan yardımcılığına ise Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer’in getirildiği bildirildi.

Yeni başkan Cavcav


Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Başkan İlhan Cavcav, “Trabzon ve Kayseri başkanlarıyla dün temasa geçtim. Bundan böyle bu beyanatlarına dikkat etmeleri gerektiğini söyledim. Kulüpler Birliği Vakfı olarak kulüpler arasındaki diyaloğu kardeşçe yürütmemiz lazım. Aksi halde seyircileri karşı karşıya bırakırız. Bu da Türk futbolu için oldukça acı olur. Başkanlar olarak kulüplerin yönetiminde geçici insanlarız. Bu bakımdan hem camialarımıza hem Türk futboluna hem de federasyonumuza birlik ve beraberlik içinde arka çıkmak durumundayız” dedi.

Galatasaray ’ın önderliğinde, yabancı oyuncu sayısındaki kısıtlama nedeniyle Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’i görevinden almak için imza toplayacaklarının öne sürülmesiyle ilgili Cavcav, “Arkadaşlarımızın aldığı karara göre, Yıldırım Demirören’e destek veriliyor. Benim de 10 yabancı oyuncum var. Bu konuda Galatasaray mahkemeye müracaat etti ve karar bekleniyor. Oradan olumlu bir karar çıkması  durumunda federasyonumuzun uygulamak mecburiyetinde olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Demirören'den Aydınlar'a: Açıkla

Yıldırım sordu, Odyakmaz açıkladı