Kupa Başbakan'da

Kupa Başbakan'da
Kupa Başbakan'da
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanğlu şike davasına konu olan sezonun şampiyonluğu ile ilgili "Evet, kupa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'da. Trabzonspor camiası hakkı kimdeyse almalıdır" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor’un 32. Olağan Divan Genel Kurul Toplantısı’na Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun konuşmaları damga vurdu. Hacıosmanoğlu, şike davasına konu olan sezondaki kupanın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’da olduğunu belirtip “Evet, kupa Başbakan’da. Trabzonspor camiası hakkı kimdeyse almalıdır. ‘Kupa gelecek’ dedik, sanki kupa arkadaşın evindeydi de alıp gelecektim onu. Bu bir hukuk mücadelesi. Sonuç alana kadar sürdüreceğiz. Yargıtay’ın kararına saygı duyuyoruz. Oradan kararın nasıl çıkacağını bilmiyoruz ama geldiğinde değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Benimle şikeyi konuşmadı

Kendi çıkarları için kulübü siyasete alet ettiği iddialarını reddeden Hacıosmanoğlu “Eğer bugünkü konumumu siyasi amaç için kullanırsam yüzüme tükürürsünüz. Trabzonspor Başkanı olarak Başbakan’la samimi olmanın hiçbir zararı yok. Ben başbakanla defalarca görüştüm benimle şike konularını bir kez dahi konuşmadı” dedi. Türkiye Futbol Federasyonu’nun gelecek yıl yerini yeni bir yönetime bırakacağını iddia eden Bordo-Mavililerin Başkanı “Oluşacak yeni federasyonda nasıl Anadolu kulüpleriyle dost olacağımızı göreceksiniz” diye konuştu.
Yıldırım için başvuru
Uluslararası alanda çalışmalarının devam ettiğini belirten İbrahim Hacıosmanoğlu “Bugün Avrupa’nın en büyük avukatıyla çalışıyoruz. Fenerbahçe ve Beşiktaş ’ın davasını kabul etmeyip bizimkini etti. Avukatla sözleşmemiz sonuç odaklı 400 bin Euro karşılığındadır. UEFA, Disiplin Komitesi’ne TFF’den savunma istemek üzere sevk etti. Bu ilk hamlemizdir. Sonucunu göreceğiz. Yeniden yargılamayı gerektirecek maddeler belli ve şu anda bunların hiçbiri yok” dedi.
Karadeniz temsilcisinin 1 numarası Aziz Yıldırım için Anayasa Mahkemesi’ne başvuracağını ise şu sözlerle açıkladı: “Anayasa Mahkemesi’ne Aziz Yıldırım askerlikten kaçtığı için şahsi başvuru yapacağım.”

Borç 181 milyon lira

Öte yandan Denetleme Kurulu adına konuşan İsmet Keskin, 30 Nisan 2014 tarihi itibarıyla borcun 180 milyon 837 bin 129 lira olduğunu açıkladı.