'Kupa Beyi' belli oluyor

'Kupa Beyi' belli oluyor
'Kupa Beyi' belli oluyor
52. Ziraat Türkiye Kupası finalinde Eskişehirspor ile Galatasaray, Konya'da bu akşam karşılaşıyor. EsEs ikinci, Cimbom ise 15. kez kupayı müzesine götürmek için sahaya çıkıyor.

52. Ziraat Türkiye Kupası, bugün sahibini buluyor. Konya Atatürk Stadı’nda saat 20.00’de başlayacak finalde Eskişehir ile Galatasaray karşı karşıya gelecek. Finalde Hüseyin Göcek düdük çalacak, Orkun Aktaş ve Kemal Yılmaz da yardımcılıklarını yapacak. Bir yanda 43 yıldır kupaya hasret kalan Eskişehirspor diğer yanda 14 kezle kupayı en çok kazanan ancak 9 yıldır uzak kalana Galatasaray... Aslan, 9 yıl önce Fenerbahçe ’yi 5-1 yenip kupayı son kez müzesine götürürken Eskişehir, 27 önceki finalde Gençlerbirliği’ne kaybetmişti. Cimbom finale gelene kadar 10 maça çıkan Galatasaray ise 5 galibiyet, 1 yenilgi, 4 beraberlik alırken, attığı 22 gole karşılık kalesinde 8 gol gördü. EsEs ise final yolunda 12 maç oynadı ve bunların 8’inde güldü 3’ünde üzüldü, 1’indeyse berabere kaldı. 25 gol atıp 10 gol yedi.
Atatürk Stadı iki takım taraftarları arasında yarı yarıya paylaştırılacak. Finalde taraftarlar stada e-biletle değil, normal biletle girecekler. E-bilet kupada uygulanmıyor.