Kupa buruk finalle bitiyor

Konfederasyon Kupası'nda son nokta bu gece koyuluyor. Stade de France'da saat 22.00'de başlayacak maçta, Kolombiya'yı yenen Kamerun'la, Türkiye'yi geçen Fransa karşılaşıyor.

PARİS - Konfederasyon Kupası'nda son nokta bu gece koyuluyor. Stade de France'da saat 22.00'de başlayacak maçta, Kolombiya'yı yenen Kamerun'la, Türkiye'yi geçen Fransa karşılaşıyor. Kamerunlu Foe'nun, yarı final mücadelesindeki trajik ölümüyle keyfi kaçan turnuvaya ilişkin Fransız basını maçın 'duygusal yoğunlukta' geçeceğini iddia etti. Le Parisien Gazetesi, Fransa Milli Takımı oyuncularının final maçında oynamak istemedikleri yorumunu yaparken France-Soir ise 'Bu maçı oynamak gerekiyor mu?' başlığıyla verdiği haberde, maçın oynanıp oynanmamasıyla ilgili tartışmalara yer ayırdı. Konuyla ilgili seyirci ve futbolcuların görüşlerini yansıtan gazete, FIFA'nın, maçın yapılmasında kararlı olduğunu bildirdi ve Kamerun'un hissettikleri tüm acıya karşın maça çıkıp oynayacaklarını yazdı.
L'Equipe de, futbol dünyasının hâlâ şokta olduğunu ve Kamerunlu oyuncuların Foe'nun anısı için yarın sahaya çıkma kararı aldıklarını bildirdi. Kamerunlu oyuncuların, FIFA'nın onayıyla sırtlarında Foe yazan formalarla sahada yer alacakları da kaydedildi. Öte yandan Fransız yıldız Thierry Henry de kupayı kazanırlarsa Foe'nun ailesine hediye edeceklerini söyledi. (Spor Servisi)