'Kupa için BM kararı mı bekleniyor'

'Kupa için BM kararı mı bekleniyor'
'Kupa için BM kararı mı bekleniyor'
Trabzonspor'un eski başkanı Sadri Şener, 2010-2011 sezonu şampiyonluk kupası için çarpıcı açıklamalar yaptı.

Trabzonspor'u eski başkanı Sadri Şener, Habertürk TV'de Faik Çetiner'in sunduğu 'Bizim Stadyum' programına telefonla bağlandı.

Trabzonspor'dan 'UEFA' açıklaması


Habertürk'te yer alan habere göre; Sadri Şener, "Milletvekileri, 'Hukukun verdiği karara saygı duyacağım' diye hukukun üstünlüğü üzerine yemin ederler. Hukuk çok önemli bir şey. Yargılanmışız. Biz beraat etmişiz. Bazıları ceza almış. Birleşmiş Milletler'den de karar bekleminin anlamı yok. Fenerbahçe , Birleşmiş Milletler'den mi karar bekliyor? Spor programlarına bakıyorsunuz... Fenerbahçe'ye 50 dakika ayırıyorlar. Bizim bunlarla uğraşacak kadar gücümüz yok. Konya'ya, Gençlerbirliği'ne 50 dakika ayırmıyorlar. Ben burada mücadelenin güçlüğünü izah ediyorum" şeklinde konuştu.

TFF yönetimine eleştirilerde bulunan Şener, " İstanbul -Trabzon arası 1.5 saat. Aziz Yıldırım'ın toplantısına gidenler buraya da gelebilirler. CAS yeni bir belgedir. Ama TFF yönetiminde böyle bir yürek olduğunu sanmıyorum. Bu iş yürek meselesi. Çünkü işin siyasi boyutu da var. Kupa muhabbeti diye bir şey yok. Fenerbahçe şike yapmıştır ve ceza almıştır. Sizin aranızdaki, kahve sohbetidir. CAS'ın verdiği bir karar var. CAS'tan karar geldi, hala neyi tartışıyoruz! Ama bu federasyon siyasete karşı duramaz" dedi.

Sadri Şener, sözlerini şöyle tamamladı:
"Biz yargılandık ve beraat ettik. Mahkeme sürecinde bazı isimler bize 'Başkan biz bu işi yaptık ama sen de çok üstümüze geliyorsun' dedi. Kaç tane Fenerbahçeli arkadaşımız bunu söyledi bana. Kulüp başkanının dışarıda yaptığı her hareket saha içine yansır. Fakat şike dandik bir suç oldu. Futbola dönme niyetim yok. Uzaktan izliyorum."

Akçay'dan 'birliktelik' vurgusu

Henrique'nin hedefi 15 gol