Kupa polemiği! Biri doğru söylemiyor

Kupa polemiği! Biri doğru söylemiyor
Kupa polemiği! Biri doğru söylemiyor
CAS kararı sonrası 2010-2011 şampiyonluk kupasını isteyen Hacıosmanoğlu, TFF Başkanı Demirören ile görüştü. Trabzonspor Başkanı'nın açıklamasına TFF'den anında yanıt geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ile Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, bugün TFF'nin İstinye'deki binasında bir araya geldi.

Trabzonspor'da iki kadro dışı

TFF'DEN HACIOSMANOĞLU'NA JET YANIT

İbrahim Hacıosmanoğlu, Demirören ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, "Futbol Federasyonu başkanı da şike yapıldığını kabul ediyor. Fenerbahçe 'yi buraya getirtip 'Ben şike yaptım' dedirtecek değiliz. Şike yapıldığı bir gerçektir" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Başkanı'nın bu açıklaması sonrası TFF'den jet bir yalanlama geldi.

Trabzonspor'dan suç duyurusu

TFF'den yapılan açıklama şöyle:
"Trabzonspor Kulübümüzün Değerli Başkanı Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Federasyonumuzu ziyaretinin ardından yaptığı açıklamaya ilişkin olarak, bazı medya organlarında, 'TFF Başkanı Demirören de Türkiye'de şike yapıldığını kabul ediyor' şeklinde ifadelerin yer aldığının görülmesi üzerine bir açıklama yapılması ve konunun aydınlatılması ihtiyacı doğmuştur.

Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu ziyaretinde, Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören'e kulübünün sıkıntılarını anlatmış ve görüşlerini dile getirmiştir.

Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören de, kararları, Türkiye Futbol Federasyonu'nun bağımsız kurullarının aldığını, bu işin çözümü noktasında tek müracaat yerinin de Tahkim Kurulu olduğunu ifade etmiştir.

Söz konusu görüşmede, bu konuya ilişkin başkaca bir konuşma gerçekleşmemiştir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyururuz."

UEFA'dan Trabzonspor'a nostalji