Kupa statüsü değişecek mi?

Kupa statüsü değişecek mi?
Kupa statüsü değişecek mi?
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 1. Başkan Vekili Ufuk Özerten, Ziraat Türkiye Kupası statüsü ile ilgili konuştu.

İSTANBUL (AA) - Ufuk Özerten, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın "Kupa artık eskisi kadar popüler değil" sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Bu, popülerlikten ne anladığınıza bağlı. Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Galatasaray 'ın kupa maçlarına yedek ağırlıklı kadrolarla çıktığı görüşüne katılmıyorum. Sahaya çıkan kadrolara bir bakın bakalım yedek mi değil mi?" ifadelerini kullandı.

İşte Galatasaray'ın rakibi


Fenerbahçe, Trabzonspor ve Beşiktaş'ı eleyen Fethiyespor, Bucaspor ve Balıkesirspor'un çok başarılı performans sergilediklerine dikkati çeken Özerten, "(Büyük takımlar kupayı önemsemiyor ya da ciddiye almıyor) gibi ifadelerle, Bucaspor, Balıkesirspor ve Fethiyespor'un başarısına saygısızlık ediliyor. Bu üç takımımız da rakiplerine karşı çok başarılı bir performans ortaya koyarak, tur atlamıştır" şeklinde konuştu.

"YENİ FİKİRLERE KAPIMIZ AÇIK"

Özerten, kupada mevcut uygulamanın devam edip etmeyeceğiyle ilgili olarak, "Kupada statünün değiştirilmesi ile ilgili kulüp başkanlarından bir istek gelmesi halinde konuyla ilgili çalışma yapabiliriz" dedi.

Yeni fikirlere her zaman açık olduklarını kaydeden Ufuk Özerten, "Biz Türkiye Kupası'nın bu şekilde oynatılmasında herhangi bir sorun görmüyoruz. Ancak yeni fikirleri olan, farklı görüş ve tavsiyeleri olan varsa, her daim kapımız açık. Fakat kulüplerimizi yöneten değerli başkanlardan konuyla ilgili bize ulaşan resmi bir talep yok" diye konuştu.

"Trabzon'u eleyen G.Saray'ı da eler"