'Kupa uzmanı' Mancini

'Kupa uzmanı' Mancini
'Kupa uzmanı' Mancini
Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), 3 ülkede 5 farklı takımda da kupa sevinci yaşayan Galatasaray Teknik Direktörü Mancini'ye övgüler yağdırdı.

ANKARA - FIFA'nın internet sitesindeki hafta boyunca yaşanan maçların ardından ortaya çıkan ilginç istatistiklerin derlendiği haberde, Roberto Mancini'nin performansına da yer verildi.

Mancini'den başsağlığı mesajı


Teknik direktörlük kariyerinde Galatasaray 'ın dışında Manchester City, Inter, Lazio ve Fiorentina takımlarını çalıştıran İtalyan hocanın, görev aldığı her kulüpte kupa kaldırmayı başardığı anlatılan haberde, en son Galatasaray'ın Eskişehirspor'u yenerek 9 yıl aranın ardından kazandığı Türkiye Kupası ile Mancini'nin "kupa geleneğine" kaldığı yerden devam ettiği belirtildi. Tecrübeli teknik adam, 'kupa uzmanı' olarak nitelendi.

Haberde, 2002'de başladığı teknik direktörlük kariyerinde, çalıştırdığı takımları her sezon bir turnuvada en az yarı finale kadar çıkardığı belirtilen Mancini'nin, futbolculuğu döneminde ise "İtalya Kupası'nı 6 kez kaldıran tek futbolcu" olduğu ve başarıya bu nedenle alışkın olduğu kaydedildi. (AA)

Ve Drogba dönemi bitti