Kupada erken final zamanı

Fenerbahçe'yle Beşiktaş eşleşti

Türkiye Kupası'nda yarı final için kuralar çekildi. Geçen yıl finalde karşılaşan Beşiktaş ile Fenerbahçe bu yıl finale çıkmak için mücadele edecek. Trabzon'un rakibiyse Kayseri Erciyesspor oldu. İlk maçlar 4 Nisan, rövanşlar ise 18 Nisan'da oynanacak.

İSTANBUL - Fortis Türkiye Kupası'nda geçen yıl finalinde karşı karşıya gelen iki takım; Beşiktaş ve Fenerbahçe bu yıl yarı finalde kozlarını paylaşacak. Dün çekilen kuralar sonucu Beşiktaş'la Fenerbahçe eşleşirken yarı finalde Trabzonspor'un rakibi Kayseri Erciyesspor oldu. Takımlar arasında ilk maçlar 4 Nisan'da, rövanş karşılaşmaları ise 18 Nisan'da oynanacak. Yarı final ilk maçları için takımlar Trabzonspor ve Beşiktaş'ın sahasında buluşacak. Kupada final maçı ise 9 Mayıs'ta oynanacak.
Kupada kura çekimi öncesi konuşan Federasyon Başkanvekili Affan Keçeci, bugüne kadar kupaya katılan takımlara toplam 10 milyon 800 bin dolar ödendiğini söyledi.
Keçeci, yarı finale katılan dört kulübe 2 milyon 450 bin dolar daha dağıtılacağını ifade ederek, "Hepsini bir araya getirirseniz, kulüplerimize 13 milyon 250 bin dolar verilmiş olacak. Yarı finalde yapılacak karşılaşmaların, fair-play ruhu içinde geçmesini
umut ediyor ve takımlarımıza başarılar diliyorum" dedi. Kupada yarı final oynayacak takımların temsilcileri ise şunları söyledi:
Şekip Mosturoğlu (Fenerbahçe)
"Ezeli rakibimizden bu yıl rövanşı almak istiyoruz. Türkiye, iki çok güzel maç izleyecek. Kupada Trabzonspor ve Erciyesspor da güçlü rakiplerdi, ancak Beşiktaş'la eşleşerek bir erken final oynuyoruz. Beşiktaş'la çift maç oynamak bir avantaj, çünkü tek maçta, her şey 90 dakikalık performansta belli oluyor. Çok zor iki maç oynayacağız. Hak eden kazansın."
Kenan Öner (Beşiktaş)
"Geçen yıl finalde karşılaştığımız Fenerbahçe'yle bu yıl yarı finalde eşleştik. Geçen yılın rövanşı olacak. İki maçın da çok zevkli geçeceğine inanıyorum. Hak eden taraf finale çıksın. Bu maçlara iyi hazırlanıp, ikisinden de alnımızın akıyla çıkacağımıza ve finale adımızı yazdıracağımıza inanıyorum."
İbrahim Hacıosmanoğlu (Trabzon)
"Beşiktaş veya Fenerbahçe'yle eşleşmeyi bekliyorduk ama Erciyesspor'la eşleştik. Amacımız centilmenlik çerçevesinde rakibimizi iki maçta da yenmek. Erciyesspor'un bir çıkışı var, ama biz Trabzonspor gibi mücadele ettikten sonra rakip kim olursa olsun fark etmez."
Ziya Eren (Erciyesspor)
"Trabzonspor'u eleyip finale çıkmak istiyoruz. Fenerbahçe'yle eşleşmek istiyorduk ama olmadı. İlk maçı deplasmanda oynayacak olmamız bizim için bir avantaj. Bu avantajımızı iyi kullanıp Trabzonspor'u eleyerek kupada finale çıkmak istiyoruz."
Eşleşmeler
Trabzonspor-K. Erciyesspor
Beşiktaş-Fenerbahçe
Kupada yarı final maçları 4-18 Nisan'da oynanacak.
(Spor Servisi)