Kuranyi: Fener'in teklifi gurur verici

Fenerbahçe'nin transfer listesinde bulunan Kevin Kuranyi, Fenerbahçe'nin kendisini istediği yönündeki söylentilere ilişkin olarak, bugüne kadar Fenerbahçe'den kendisine gelmiş direkt bir teklif olmadığını söyledi.

GELSENKIRCHEN - Fenerbahçe'nin transfer listesinde bulunan Kevin Kuranyi, Fenerbahçe'nin kendisini istediği yönündeki söylentilere ilişkin olarak, bugüne kadar Fenerbahçe'den kendisine gelmiş direkt bir teklif olmadığını söyledi. Kuranyi ayrıca, "Ben de basından ve kulüp çevresinden öğrendim. Fakat Fenerbahçe'den teklif geldiğine inanıyorum. Böyle büyük bir kulübün transfer gündeminde olmak gurur verici. Ancak şöyle bir gerçek var ki, o da benim Schalke 04 kulübü ile üç yıllık sözleşmem olması" diye konuştu.
Kuranyi, Galatasaray'a transfer olan eski takım arkadaşı Lincoln'den Türkiye'yle ilgili çok güzel şeyler duyduğunu söyleyerek, "Ayrıca hem burada, hem de Türkiye'de çok iyi Türk arkadaşlarım var" ifadesini kullandı.
Lincoln'ün Galatasaray'a transferini de değerlendiren Kevin Kuranyi, son olarak şunları söyledi: "Lincoln'ün, Galatasaray gibi önemli bir kulübe transfer olmakla birlikte geleceğine yönelik iyi bir adım attığını düşünüyorum. Kendisine başarılar diliyorum. Galatasaray'ın Duisburg'taki kampı sırasında kendisini ziyaret etmiştim. Lincoln, oradaki konuşmamızda bana Galatasaray'da her şeyin yolunda gittiğini söyleyip, Türkiye'den övgüyle bahsetmişti." (Spor Servisi)