'Kutlamaya izin vermeyeceğiz'

'Kutlamaya izin vermeyeceğiz'
'Kutlamaya izin vermeyeceğiz'
Beşiktaş'ın ABD'li oyuncusu Jermaine Jones, Süper Lig'de pazar günü oynayacakları Fenerbahçe derbisinin kendileri için çok önemli olduğu söyledi.

İSTANBUL - BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Jones, her geçen hafta kendisini daha iyi hissettiğini belirterek, "Bence, son Torku Konyaspor karşılaşması, Beşiktaş formasıyla oynadığım en iyi maçtı. Önümüzdeki Fenerbahçe karşılaşması çok önemli ve ben de böyle büyük maçları severim" dedi.

Beşiktaş'a 2 milyon dolar


Derbi maça çok iyi hazırlandıklarının altını çizen Jones, şunları söyledi:
"Takım bu hafta gerçekten çok sıkı ve iyi bir şekilde hazırlanıyor. Hatta o kadar iyi hazırlanıyoruz ki, maç öncesi gerginliği birçok büyük ligde olduğu gibi burada da görebiliyorsunuz. Bugün antrenmanda iki arkadaşımız arasında küçük bir tartışma çıktı. Büyük maçlar öncesi bazen böyle şeyler olabiliyor. Bunu Almanya'da, İspanya'da veya İngiltere'de de görebiliyorsunuz. Şu anda takımımız maça hazır. Evimizde büyük bir takımı yenerek Şampiyonlar Ligi'ne hazır olduğumuzu göstermek istiyoruz."

Beşiktaş-Fenerbahçe maçının hakemi


"ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARINA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Fenerbahçe'nin galip gelmesi durumunda şampiyonluğunu ilan edeceğinin hatırlatılması üzerine ABD'li oyuncu, "Bu konuda düşünmedik, konuşmuyoruz da. Ligi Galatasaray 'ın önünde tamamlayabilmek için bizim 3 puana ihtiyacımız var. Fenerbahçe'nin ne yapacağı hakkında hiçbir şey düşünmüyoruz. Kendi evimizde kazanmak istiyoruz. Fenerbahçe'nin evimizde şampiyonluk kutlamasına izin vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.

Jermaine Jones, siyah-beyazlılar tarafından son dönemde eleştirilen hakem kararları için, "Hakemlerle ilgili konuşmaktan hoşlanmıyorum. Sadece son maçla ilgili bir şeyler söyleyebilirim. Torku Konyaspor maçının sonunda bana yapılan hareket çok net bir şekilde fauldü. Orada bu faul verilseydi, öndeydik ve maç bizim üstünlüğümüzde sona erecekti. Nihayetinde hakem faulü vermedi ve dönen top da kalemizde gol oldu. Evimizde oynadığımız maçlarda takım ve taraftarlar olarak hakem üzerinde baskı kurmalı, bizim aleyhimize olan hataların daha adil gerçekleşmesini sağlamamız lazım. Tek söyleyebileceğimiz bu" diyerek sözlerini tamamladı. (AA) 

Fikret Orman'dan olay iddiaya yanıt