Kuyt ailesinin korkulu anları!

Kuyt ailesinin korkulu anları!
Kuyt ailesinin korkulu anları!
Hollanda Birinci Futbol Ligi ekiplerinden Feyenoord'da forma giyen Dirk Kuyt, terör saldırılarının yaşandığı gün ailesiyle Paris'te olduğunu açıkladı.

Feyenoord'un Hollandalı futbolcusu Kuyt:
- "(Terör saldırıları sırasında) Paris'te olduğumu bilenler benden cevap alamayınca tedirginlik yaşamış. Eşimle konuştuktan sonra ailece Paris'ten bir an önce ayrılmaya karar verdik"

 

LAHEY - Hollanda'nın De Telegraaf gazetesine açıklamada bulunan Dirk Kuyt, çocuklarıyla Paris'teki eğlence merkezi Disneyland'e gittiklerini belirterek, telefonu bozuk olduğu için saldırıdan dolayı kendisini arayanlara cevap veremediğini, bunun bir süre tedirginliğe yol açtığını belirtti.

Saldırı haberini Paris'te karşılaştığı futbolcu arkadaşı Denny Landzaat'tan duyduğunu kaydeden Kuyt, "Paris'te olduğumu bilenler benden cevap alamayınca tedirginlik yaşamış. Daha sonra eşimin telefonuyla yakınlarımı arayarak merak edilecek bir şey olmadığını söyledim. Eşimle yaptığım görüşmeden sonra ailece Paris'ten bir an önce ayrılmaya karar verdik ancak durumu çocuklarımıza anlatmakta zorluk yaşadık" diye konuştu.

Gelişmeleri kaldıkları otelde televizyon ve internetten takip ettiğini anlatan Kuyt, ertesi sabah ise alınan güvenlik önlemleri kapsamında Disneyland'in kapatıldığını öğrendiklerini kaydetti.

Fenerbahçeli eski futbolcu, saldırılarda hayatını kaybedenlerin yakınlarının acısını paylaştıklarını da sözlerine ekledi. (AA)