Kuyt: Öyle bir an gelir ki...

Kuyt: Öyle bir an gelir ki...
Kuyt: Öyle bir an gelir ki...
Fenerbahçe'nin Hollandalı futbolcusu Dirk Kuyt, bir kişi eksik kalmalarına rağmen Torku Konyaspor karşısında aldıkları 2-1'lik galibiyetin gelecek adına güvenlerini artırdığını söyledi.

İSTANBUL - Dirk Kuyt, ilk yarının sonunda Bekir İrtegün'ün kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kaldıklarını hatırlatarak, "10 kişi kaldığınız maçlarda bazen öyle bir an gelir ki herkesin size karşı olduğunu hissedersiniz. Böyle zamanlarda bir arada olmalısınız, birlikte savaşmalı ve enerjinizi birlikte kullanmalısınız. Takım olarak harcadığımız enerji inanılmazdı. Torku Konyaspor'un iyi bir takım olduğunu düşünüyorum. Onları 10 kişiyle yenmek gelecek adına kendimize olan güvenimizi artırdı" dedi.

Ligde geçen hafta aldıkları sonuç nedeniyle hayal kırıklığı yaşadıklarını ve çok fazla eleştirildiklerini dile getiren Hollandalı futbolcu, şunları kaydetti:
"Bizden daha fazla hayal kırıklığı yaşayan ve üzülen olmamıştır. Biz sadece iyi futbolculardan oluşan bir takım değiliz, biz iyi bir takımız. Birlikte iyi çalışan, birlikte savaşan ve asla pes etmeyen bir takımız. Kendi performansıma gelirsek; bu kulüp için her şeyimi vermeye çalışıyorum, tüm taraftarlar ve Fenerbahçe 'deki herkes için bu yılın öneminin farkındayım. Onlar için ne kadar önemliyse benim için de o kadar önemli. İstediğim tek şey 4. yıldız. Bu kulüp için her şeyimi vereceğim, sonuna kadar savaşacağım."

Kuyt, Spor Toto Süper Lig'de gelecek hafta Galatasaray ile yapacakları derbi maçla ilgili soruyu, "Böyle maçları her zaman sabırsızlıkla bekliyoruz. Bizim açımızdan en iyi maçlar. Biraz erken bu maç ama bizim için yılın maçı olduğunu herkes biliyor. Bu galibiyetle güvenimiz arttı, Galatasaray'ın stadına da kendimize güvenle gideceğiz" şeklinde yanıtladı. (AA)