Kuyt'ın Fenerbahçe gururu

Kuyt'ın Fenerbahçe gururu
Kuyt'ın Fenerbahçe gururu
Fenerbahçe'nin golcüleri Moussa Sow, Pierre Webo, Dirk Kuyt ve Emmanuel Emenike, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

ANTALYA - Dirk Kuyt, devre arası kampına ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, alışılagelmiş şekilde mükemmel tesisleri olan bir otelde ikinci yarı hazırlıklarını sürdürdüklerini ifade ederek, "Ligin ilk yarısına çok iyi bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum. Artık bu geride kaldı, önümüze bakmamız ve yeni bir başlangıçla ilerlememiz gerekiyor. Dün ve bugün takımımız çok iyi bir çalışma dönemi geçirdi. Kampın geri kalanında da ligin ikinci yarısına iyi girebilmek için çalışacağız" diye konuştu.

Mert Günok 10 milyon euro


Forvet oyuncularının ligin ilk yarısında iyi bir performans sergilediğinin altını çizen Kuyt, şöyle devam etti:
"Forvet oyuncuları olarak birbirimize her zaman yardım ediyoruz ve bu şekilde goller atıyoruz fakat hala geliştirilebilecek bir şeyler var. Sadece forvet oyuncuları hakkında konuşmanın doğru olduğunu düşünmüyorum, bu takımın ortaya koyduğu bir performans. Takım sayesinde asist yapma ve gol pozisyonuna girme şansı yakalıyoruz. Bu takımda olmaktan çok mutluyuz ve ikinci yarıda da mümkün olabilecek en fazla sayıda golü bulabilmek için çalışmalara devam edeceğiz."

Kuyt, ligin ilk yarısında Fenerbahçe adına atılan en güzel golün sorulması üzerine, "Fenerbahçe adına atılan her golden sonra mutlu oluyorum. Özel bir gol seçemiyorum çünkü her gol bizim için çok değerli" ifadelerini kullandı.

"100 GOL GÜZEL BİR HEDEF"

Dirk Kuyt, Fenerbahçe'nn daha önce 100 gol barajını aştığını, bu sezon bunun başarılıp başarılamayacağı yönündeki bir soruya ise şu yanıtı verdi:
"Bu zorlu bir hedef. Şu anda ligde maç başına ortalama 2,5 gol civarı atıyoruz. Takımımız günden güne kendini geliştiriyor. Bu takımda hiçbir zaman tatmin olmamak gibi bir şey var. 1-0 veya 2-0 önde olsak bile üçüncü, dördüncü golü atma hevesinde oluyoruz. Tabii ki 100 gol atmaya çalışmak güzel bir hedef olabilir ama bizim için en önemli şey şampiyon olmak."

Kuyt, takımdaki liderliğiyle ilgili sorulan bir soruyu da "Eğer 33 yaşındaysanız tecrübeli bir oyuncu haline gelmişsinizdir. 6 yıl Liverpol forması giydim ve diğer oyuncularla tecrübelerimi paylaşmaya çalışıyorum. Şunu da söylemeliyim ki diğer oyuncular da bana yardım ediyor. Bu takımda oynamaktan gurur duyuyorum çünkü tüm oyuncular birbirine saygı duyuyor, yardım ediyor ve birbiri için savaşıyor. Bu benim her zaman yapmak istediğim bir şeydi" şeklinde yanıtladı.

Krasic ve Stoch dönüyor


"FENERBAHÇE'DE MUTLUYUM"

Ligin ikinci yarısının çok zorlu geçeceğine inandığını vurgulayan Mouusa Sow, "İlk yarıda kendimizi işimize iyi konsantre ettik, ikinci yarıda da aynı şekilde yürümeye devam edeceğiz. İlk yarıda yaptığımız iyi işi devam ettirebilmek için her şeyi ortaya koyacağız" dedi.

Sow, sözleşmesinde sona yaklaşıldığı belirtilerek transferiyle ilgili yöneltilen soruya, "Bununla ilgili birçok haber çıkıyor fakat ben işime konsantre olmuş durumdayım. Fenerbahçe'de mutluyum ve iyi bir iş yapıyorum. 2,5 yıllık sözleşmem var ve bu süreyi en iyi şekilde geçirmek istiyorum" şeklinde cevapladı.

Sow, ligin ilk yarısında 4 forvet oyuncusunun toplam 31 gol attığının hatırlatılması ve Fenerbahçe adına atılan en güzel golün sorulması üzerine ise şunları söyledi:
"Bu işin çok büyük bir sırrı yok. 4 forvet oyuncusuyuz ama üçümüz sahada olabiliyoruz. En işi şekilde çalışmamızı sürdürüp, rekabet içinde sahadaki 3 oyuncudan biri olmayı düşünüyoruz. Oyuna sonradan giren de en iyi performansı sergilemeye çalışıyor. Hepimiz takım için bir şeyler vermeye çalışıyoruz."

Fenerbahçe'de bazı maçlarda kanatlarda oynadığının hatırlatılması üzerine ise Sow, "Fenerbahçe'ye transfer olduğumda merkez forvet olarak oynadım fakat hocamız bizden her zaman hareketli olmamızı istedi. Özellikle Webo'nun gelişinden sonra sol tarafta forma şansı bulmaya başladım. Bu benim için sorun olmuyor çünkü daha önceki takımımda da bu pozisyonda oynuyordum ve alışığım" ifadesini kullandı.

Sow, Dünya Kupası'nda yer alamayacak olmasıyla ilgili olarak ise "Dünya Kupası'nda olmayacak olmam hayal kırıklığı ama ben televizyon karşısına geçeceğim ve Kuyt, Webo, Emenike ve diğer arkadaşlarımı heyecanla takip edeceğim" şeklinde sözlerini tamamladı.

"FENERBAHÇE'NİN BÜYÜKLÜĞÜNÜN BİLİNCİNDEYİZ"

Pierre Webo, devre arası kampıyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, iyi bir ortamda olduklarını ve amaçlarının belli olduğunu ifade ederek, her zaman olduğu gibi bu sezonu da şampiyon olarak tamamlamak istediklerini söyledi.

Fenerbahçe'nin büyüklüğünün bilincinde olduklarını ve hep beraber takıma katkı vermeye çalıştıklarının altını çizen Webo, "Çalışırken aklımızda hep bu oluyor. Fenerbahçe'nin büyüklüğüyle bu bir araya geldiği zaman ortaya iyi bir meyve çıkıyor. Yıl sonuna kadar da bunu sürdürmek istiyoruz" ifadesini kullandı.

Webo, Fenerbahçe'nin ligin ilk yarısında attığı en güzel golün son haftada Sow'un sol ayağıyla attığı gol olduğunu söyledi.

Emmanuel Emenike ise sezon başının kendisi için zorlu olduğunu ama daha sonraki süreçte uyum sürecini atlattığını söyledi. Kayseri Erciyesspor'a attığı golün kendisi için özel olduğunu da sözlerine ekleyen Emenike, "Çünkü bu ilk golümdü" dedi.(AA)

Emre Belözoğlu salonda çalıştı