Kuyt'tan Galatasaray açıklaması

Kuyt'tan Galatasaray açıklaması
Kuyt'tan Galatasaray açıklaması
Fenerbahçe'nin Hollandalı futbolcusu Dirk Kuyt, Galatasaray ile oynayacakları derbi öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sarı-lacivertli takımın son durumu ve Galatasaray maçı hakkında konuşan Dirk Kuyt, "Galatasaray maçları kendi hikayesi olan maçlardır. Zorlu maçı sabırsızlıkla bekliyoruz son derece iyi çalışıyoruz. Diğer oyuncular da derbiye hazır olabilmek için çok iyi çalışıyorlar. Galatasaray maçı için hazır olmalıyız. Bekir'den yoksun sahaya çıkacağız ama bunun üstesinden geleceğiz ve bunun için yeterli zamanımız mevcut. Derbide kimin Bekir'in yerine kim oynarsa oynasın elinden geleni yapacağından eminim" dedi. 

"KOCAMAN GELDİĞİNDEN BU YANA..."

Sezon başında yaşanan teknik direktör değişikliğini değerlendiren Hollandalı yıldız, "Teknik direktörümüze saygı duyuyoruz ve destekliyoruz. Sezon başında yaşanan bu değişiklik elbet zorlayıcı oldu ama gördüğünüz gibi takımın ne kadar çok çalıştığı ortada. Kendimizi 6 hafta önce geliştirmemiz gerekiyor ancak yine de gelişimimiz hala devam ediyor. Aykut Kocaman geldiğinden bu yana bilimsel çalışıyoruz. İsmail Kartal ile de bu devam ediyor. Bu takım her hafta daha güçlü oluyor. İstatistiklerden raporlardan bunu görebiliyoruz. Bayern Münih, Arsenal gibi takımlar başlangıçta yüksek tempoda oynayan ekipler. Sonuçlara bakarsanız kolay kazanmasını beklediğimiz maçlarda zorlandılar. Konyaspor'a karşı 10 kişi oynamak zordu ama kazanarak gerekeni yaptık. Sadece bir maç kaybettik, onda da büyük hayal kırıklığı yaşadık" ifadelerini kullandı.

"DOĞRU BİR KARAR ALDIM"

Geçtiğimiz hafta Hollanda Milli Takımı'nı bıraktığını açıklayan Kuyt, "11 yıl boyunca milli takımda oynadım. Sakatlıklarımın çoğu milli takımda gerçekleşti. Umarım artık daha az sakatlık yaşarım. Milli takımı bırakmakla doğru bir karar aldım. Artık sadece Fenerbahçe 'ye konsantre oluyorum ve 4. yıldızı takma adına daha çok çalışıyorum. Fiziksel olarak kendimi hala çok güçlü hissediyorum. Türkiye 'deki en güçlü oyunculardanım" dedi.

"İZLANDA MAÇI BENİ ŞAŞIRTTI"

Tecürbeli futbolcu, Türkiye'nin EURO 2016 Elemeleri hakkında ise "Türkiye EURO 2016'ya katılma şansı olan bir takım, ama İzlanda maçı beni şaşırttı. Türk halkı ve medya organizasyona katılmayı çok istiyor ve bence bu takım üzerinde baskı yaratıyor. Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'na katılamayacağını düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.