Kuyt'tan Sneijder itirafı

Kuyt'tan Sneijder itirafı
Kuyt'tan Sneijder itirafı
Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Kuyt, teknik heyet, şampiyonluğu garantiledikten sonra kendisini ilk tebrik eden kişinin Galatasaraylı Sneijder olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı (SÜGAV) tarafından düzenlenen "2. Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Zirvesi"nde "Sağlıklı bir yaşam istiyoruz ama nasıl?" konulu panele katılan Dirk Kuyt, panelin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

Uslu'dan 'makas' yanıtı: Yavşakça!


Spor Toto Süper Lig'de yaşadıkları şampiyonluk için çok mutlu olduğunu vurgulayan Hollandalı futbolcu, "Çok özel günler yaşayacağımızı düşünüyorum. Cuma günü taraftarlarla buluşacağımız için sabırsızlanıyorum" ifadelerini kullandı.

Kariyerinde ilk şampiyonluğunu yaşamasıyla ilgili olarak Dirk Kuyt, şunları söyledi:
"Şampiyonluğu kazanmak benim için çok özel. Birkaç hafta önce şampiyonluğu kazanacağımızın farkındaydık. Fenerbahçe'nin yaşadığı tüm bu zorluklarla savaşmaya devam ettik. Sadece oyuncular, taraftarımız hocalarımız değil, Başkanımız da her zaman savaşmaya devam etti. Fenerbahçe'nin kazandığı başarı böyle geldi. Bu hepimizin şampiyonluğu. Hepimiz bu şampiyonluğu hak ettik. Fakat başkanımıza da özel olarak ayrı bir sayfa açmak gerekiyor. O da bu şampiyonluğu hak etti."

"SNEIJDER TEBRİK ETTİ"

Dirk Kuyt, Galatasaray 'ın Hollandalı futbolcusu Sneijder'ın kendisini tebrik ettiğini belirterek, "Sneijder'ın büyük profesyonel olduğunu düşünüyorum. Şampiyonluktan sonra beni ilk tebrik eden insanlardan biri o oldu" dedi.

Fenerbahçe'nin şampiyonluğunun Hollanda'da da kutlandığını anlatan Kuyt, "Hollanda'da şampiyonluktan sonra olumlu yönde çok yoğun bir şekilde tepkiler alıyorum. Sadece İstanbul'da değil insanlar her yerde Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu kutluyor. Hollanda'da birçok Türk vatandaşı var. Onlar da kutluyor. Bu Fenerbahçe'nin ne kadar büyük olduğunun göstergesi" şeklinde konuştu.

G.Saray ve F.Bahçe'ye barış çağrısı


"BİR RONALDO, BİR MESSI YOK AMA..."

Şampiyonlukta kendisinin katkısının diğer oyuncularla aynı olduğunu dile getiren Kuyt, şöyle devam etti:
"Benim katkım diğer oyuncularla aynı. Bu bir takım performansının ürünü. Bizim takımımızda bir Ronaldo, bir Messi yok ama kadromuzdaki her oyuncu çok önemli. Ben şampiyonluk sürecinde her maçta oynadım ama bu diğer oyuncuların daha az önemli olduğu anlamına gelmiyor. Çok fazla süre almayan oyuncular da daha az önemli değil."

"GELECEĞİM FENERBAHÇE'DE"

Fenerbahçe'de olduğu için çok mutlu olduğunu anlatan Kuyt, sözlerini şöyle tamamladı:
"Son 2 yılda çok başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Geçen yıl Avrupa Ligi yarı finaline kaldık, Türkiye Kupası'nı kazandık. Bu yıl lig şampiyonluğunu kazandık. Benim geleceğim Fenerbahçe'de. Gelecek yıl tekrar lig şampiyonluğu kazanmak ve takımı ait olduğu yere getirmek istiyorum. Bu da Avrupa Şampiyonlar Ligi'dir." (AA)

Fenerbahçe 9 finalde 9 kupa kaybetti