Kuzeyden esen rüzgâr...

Efes Pilsen'i E Grubu'nda en çok zorlayacak ekip, Eurolig'de ilk turun en başarılı takımı olan CSKA Moskova...

İSTANBUL - Efes Pilsen'i E Grubu'nda en çok zorlayacak ekip, Eurolig'de ilk turun en başarılı takımı olan CSKA Moskova... Tecrübeli Yugoslav coach Dusan İvkoviç'in önderliğinde bu sezon güçlü bir kadro kuran Rus temsilcisi, en son 1971'de kazandığı Avrupa şampiyonluğuna yeniden ulaşmak amacında. Takımda Pashutin kardeşler ve Panov gibi tanınmış Ruslar'ın yanı sıra, Yunanlı Papaloukas ve Hacivrettas, Ukraynalı Khryapa, Litvanyalı Songalia, Amerikalı Holden ve Alexander bulunuyor. CSKA Moskova güçlü,
uzun ve tempolu basketbolu seven bir ekip.
Unicaja Malaga, kendi evinde coşkulu seyircisiyle maçları kritik anda lehine çevirebilen bir takım.Takımın başına ünlü Yugoslav coach Maljkoviç'i getirdikten sonra Avrupa'da umdukları sıçramayı yapabilmiş değiller ama kadro zengin ve derin: Fransız pivot Weis, Mustapha Sonko, Risacher, Alman Milli Takımı'ndan hatırlayacağımız Okulaja, Amerikalı skorer guard Bullock, Yugoslav Guroviç ve birkaç İspanyol: Paco Vazquez, sonradan vatandaş Chuck Kornegay, eski Barça kaptanı Esteller... Kağıt üzerinde güçlü görünüyorlar.
Gruptaki son takım, Efes'in ilk turda da oynadığı Cibona... Bosnalı Mujezinoviç hariç tutulursa Hırvat Milli Takımı sayılabilecek kadrosuyla Cibona, yukarıları hedeflemiyor ama kendi evinde can yakabilir. Efes'in İstanbul'da 91-57 yendiği bu takıma Zagreb'de mağlup olduğu (64-56) unutulmamalı! (Spor Servisi)